fbrss

Głuchołazyonline

Czytaj więcej...
Sezon zbiorów płodów rolnych w pełni. Uważajmy zatem na liczne pojazdy rolnicze, które przemierzają drogi publiczne. O ile ciągnik z przyczepą z mniejszymi lub większymi problemami wyminiemy, to gorzej już z kombajnami. Całe szczęście, że te nowoczesne ciągną swoje "hedery"  na wózku za sobą. 

Czytaj więcej...
National Geographic to znana marka w świecie turystyki i odkryć geograficznych.  To także instytucja,  która odkrywa przed mieszkańcami ziemi nowe,  nieznane dotąd miejsca i zakątki naszego globu.

Czytaj więcej...
Od 10 lat Pan Jarosław stara się o remont ściany, przez którą do mieszkania dostaje się wilgoć. A wszystko zaczęło się od nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. - Na początku myślałem, że to pies pod szafą nasikał. Ale dopiero po odsunięciu szafy dokonałem odkrycia. Klepki na podłodze zupełnie zgniłe, podłoga i ściana zawilgocona, pokryta pleśnią - mówi Pan Jarosław. Naturalnym krokiem jest zgłoszenie problemu  - pękniętego muru zewnętrznego do GTBS-u.

Czytaj więcej...
Był kiedyś rajd Czesława Langa i Skody. W tym roku Skoda znów zawita do Głuchołaz. A to za sprawą Tomasza Rudnickiego, dyrektora zawodów i organizatora tegorocznego rajdu XC-MTB Głuchołazy z ramienia Ktukol-u. Ta impreza ma rangę i prestiż taki sam, jak ten historyczny już cykl imprez, jaki miał miejsce kilka lat temu.


Czytaj więcej...
Znalazł się nabywca ośrodka Potok, który od dłuższego już czasu stał czekając na kupca. Ośrodek,  za, jak nieoficjalnie wiemy, ok. 2-2,5 miliona zakupił znany restaurator z Jarnołtówka. Ośrodek należał do Spółdzielni "Odnowa", potem przeszedł na krótko w ręce jej pracowników, którzy próbowali działać jako ośrodek rehabilitacyjny. Od dłuższego czasu jednak budynek opustoszał. Teraz ma nabywcę.

Czytaj więcej...
Nareszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia remontu chodnika, słynnego już z połamanych nóg i skręconych kostek. Chodnik pamiętający jeszcze dawne czasy, od lat nie remontowany, bo województwo nie miało na niego pieniędzy, teraz wróci w pełnej nowości. O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Gmina "dogadała" się z województwem, dlatego kosztami remontu w kwocie 100 tysięcy podzielą się na pół.

Czytaj więcej...
Nie tylko w Rynku ale także na obrzeżach miasta pięknieją kamienice. Prawdą jest że ulica Kolejowa to świat zapomniany przez władze miasta (zarośnięta, brudna, dziury w chodnikach i jezdni) ale ostatnio przybył na niej piękny element wyremontowana kamienica - wykonawca ten sam co na Rynku.

Czytaj więcej...
Dzisiaj około godziny 04:14 Strażacy z Głuchołaz dostali wezwanie do pożaru Składowiska Opon na terenach działkowych za Cmentarzem w Głuchołazach.

Czytaj więcej...

Ulewa,  jaka przeszła niedawno nad gminą spowodowała,  że ulice zmieniły się w jeziora.  Ulica Miarki. Dobrze,  że obyło się bez takich szkód jakie miały miejsce w województwie w czasie nawałnic z poprzednich dni. Niestety, wciąż pada. Studzienki kanalizacyjne i instalacja burzowa nie zdążyła odebrać wody. Skutek - jak na zdjęciu. 

Czytaj więcej...
Mowa o mieszkańcach osiedla 1000-lecia, którzy mogą teraz, podobnie jak inni pasażerowie, korzystać z zadaszonego przystanku przy ulicy Powstańców Śląskich, w pobliżu dawnego D.W. Irena.