fbrss

Głuchołazyonline

Czytaj więcej...
Czekają nas ciężkie miesiące. Od jutra bowiem zostanie oddany do remontu most(-ek)nad Starynką przy wjeździe na Aleję Jana Pawła. Miało być od 1 września, ale termin przyśpieszono. Od jutra, aby dojechać do końca alei, trzeba będzie nadłożyć sporo drogi. Jedyną drogą objazdową będzie ul. Powstańców Śląskich, Karłowicza i Szopena. To przynajmniej dodatkowe 1,3 kilometra. Pieszo lub autem.

Czytaj więcej...
WOPR Nysa kolejny raz odnalazła osobę zaginioną, niestety tym razem pomoc przyszła za późno. 

Czytaj więcej...
Dzisiaj o godzinie 10:00 rozpoczął się XVI Międzynarodowy Zlot Miłośników dawnej Motoryzacji na ulicy Moniuszki. Niespełna kilka godzin później nieopodal doszło do kolizji z udziałem motocyklisty. 

Czytaj więcej...Kadr z filmu nagranego przez świadka sobotnich wydarzeń. Moment wejścia policji do mieszkania.

Otrzymaliśmy wyjaśnienie z przebiegiem sytuacji,  jak miała miejsce w sobotę przy ul.  Kraszewskiego. Potwierdza ona to,  co dowiedzieliśmy się wczoraj od świadków. Ta wersje opublikowaliśmy przy okazji artykułu poniżej o próbie samobójstwa. Wersję rodziny publikowaliśmy w sobotę w artykule"Zaatakował policjanta" wraz z poniedziałkową aktualizacją. 

Czytaj więcej...
Siedział na drzewie na górce papierniczej. Na szyi miał zawiązaną pętlę ze sznura. Mówił, że gotów jest skoczyć i że połknął noże. Na miejscu rodzina, która próbowała odwieść go od samobójstwa oraz w pobliżu, gotowi do wejścia, policyjni negocjatorzy. Straż pożarna, pogotowie i policja, której obecności Krzysztof M. sobie nie życzył.  Samobójca po długich, dwugodzinnych rozmowach i przekrzykiwaniach z najbliższymi, w końcu, gdy nikt tego się nie spodziewał, zeskoczył z gałęzi i zawisł na sznurze.


Czytaj więcej...
W czasie interwencji na ul.  Kraszewskiego mogło dojść do tragedii. Według naszego informatora,  podejmującemu interwencję policjantowi 37-mioletni mieszkaniec wyrwał broń z kabury. Na szczęście jej nie użył . W obronie ojca stanęła nastoletnia córka. Po szarpaninie z policjantem trafiła na komisariat. 

Czytaj więcej...Foto: archiwum glucholazyonline.com.pl
Było LO ze swoją 70-tą rocznicą a teraz będziemy mieli Zespół Szkół , który także będzie obchodził 70 lat swojej działalności. Szkoła założona w 1946 roku przez ówczesne władze ludowe, mająca na celu kształcić brakujących wówczas fachowców w wielu branżach potrzebnych krajowi po zakończeniu wojny a także ludzi do pracy w wielu głuchołaskich zakładach pracy, po wielu przeobrażeniach, zmianach nadal kształci młodych ludzi choć już w innych kierunkach. Jeszcze jakiś czas temu szkolne mury "zawodówki" opuszczali krawcowe potrzebne w zakładach Omex, stolarze do "Mebli", ale i przyszli pracownicy pozostałych, dużych, głuchołaskich zakładów - elektrycy, ślusarze, sprzedawcy, piekarze i wielu innych wykwalifikowanych ludzi. 

Czytaj więcej...
Wczoraj około godziny 20:20 samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Jesenik-Krnov w Pokrzywnej. Kierowca nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym. Pociąg uderzył w samochód i przepchał go do położonego 20 metrów dalej rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Czytaj więcej...Ministerstwo zdecydowało w czerwcu, że gimnazja pójdą w odstawkę. Od 2017 uczeń 6 klasy szkoły podstawowej nie pójdzie do 3 letniej szkoły gimnazjalnej a będzie kontynuował naukę jeszcze przez 2 lata w szkole podstawowej. 

Czytaj więcej...
Nie Puchar Polski MTB, a drugi dzień jest najważniejszy w imprezie, jaka wydarzy się 3 i 4 września. Ten drugi dzień, to być może szansa. Szansa na promocję miasta na niespotykaną skalę. Niedzielny wyścig to nie tylko zabawa dla wszystkich uczestników. Szansą jest to, że Głuchołazy zostaną zapamiętane jako rewelacyjne trasy rowerowe, niesamowita atmosfera i świetna organizacja. Z roku na rok ta impreza może stać się coraz ważniejszym dniem w kalendarzu imprez dla środowiska kolarskiego.