Szanowni Państwo, zbierzmy się do kupy…

kupaDomyślam się, że temat podjęty przez portal glucholazyonline zmieni się w zażartą dyskusje i wzbudzi wiele emocji na temat Straży Miejskiej, naszych czworonożnych przyjaciół i ich opiekunów, ale może też przyczyni się do tego, że kilka osób posprząta po swoim psiaku i to będzie plus całej dyskusji…a więc do dzieła!!!

 


Dzień Otwarty w Głuchołaskim "Chrobrym"

Czytaj dalej…Dzień Otwarty w głuchołaskim liceum minął pod hasłem „I Ty postaw na innowacyjność z CHROBRYM!”. 19 marca br. gościliśmy w murach naszej szkoły Koleżanki i Kolegów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Jarnołtówku oraz grupę gimnazjalistów z Prudnika. Pokazaliśmy, jak pracujemy, opowiadając o naszych osiągnięciach i przedsięwzięciach.

 


Kino wraca do Głuchołaz

Czytaj dalej…Nie można kupić cyfrowego projektora, bo nas nie stać - to zaprośmy kogoś, kto taki projektor ma - chyba takie hasło powinno przyświecać inicjatywie, która rusza w Centrum Kultury. W efekcie, w Głuchołaskim Kinie ruszają stałe, cykliczne prezentacje najnowszych filmów. O tym, że to najnowsze produkcje, które dopiero co wchodzą do kin niech świadczą daty

 


Komisja rewizyjna bez przewodniczącego

Czytaj dalej… W środę, na wniosek M. Migały ze stanowiska przewodniczącego komisji rewizyjnej został odwołany Jacek Wanicki. Dyskusja nad tym  punktem sesji była jedną z burzliwszych. Wniosek, jaki został podpisany przez 12 radnych zawierał tylko jeden zarzut - naruszenie przepisów prawa o samorządzie gminnym.

 


Miasto zasrane - SM wyjaśnia

piessssTylko w miesiącu marcu Straż Miejska przyłapała "na gorącym uczynku" 16 piesków wraz z ich właścicielami poprzez nagrania z monitoringu. Wszystkie sprawy trafią do sądu, gdzie można dostać nie 500 a nawet 5 tys. złotych kary.  Strażnik miejski natomiast może ukarać od 20 do  500 złotowym mandatem.  Gwoli wyjaśnienia - straż miejska może ukarać mandatem tylko wówczas, gdy jest świadkiem zdarzenia i gdy strażnik jest na służbie w swoim uniformie.

 


Zmiany w komisjach

Czytaj dalej…Na wczorajszej sesji jednym z punktów było głosowanie nad zmianami w członkach komisji. Na wniosek Radnego Mariusza Migały, odwołano z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Jacka Wanickiego. O tym szerzej - jutro.

 


Kontrowersje wokół CK

Czytaj dalej…Jak się okazało, najwięcej emocji wczorajszej sesji wzbudził punkt porządku obrad dotyczący ‘’oceny działalności Centrum Kultury w Głuchołazach w 2014 roku oraz plan działania na 2015 rok’’, choć nie założenia i działalność Centrum Kultury były głównym tematem dyskusji, a głośna w ostatnim czasie sprawa koncertu Krzysztofa Krawczyka, po którym w mediach pojawiła się informacja o przejęciu przez komornika pieniędzy, które przeznaczone były na występ i podwójnym zapłaceniu za koncert gwiazdy w Głuchołazach.

 


Totalna ignorancja

Czytaj dalej…Wyszli, bo są totalnymi ignorantami - tak skomentowała fakt wyjścia grupy radnych opozycji z sali radna Justyna Miksa, która wczoraj prezentowała na sesji program Stowarzyszenia  "Inwestujemy w Gminę Głuchołazy". Radni, którzy wyszli to Zdzisław Baran, Bolesław Stychno, Kazimierz Stychno i Jerzy Wojnarowski.  - Radni już wcześniej zapowiadali, że opuszczą salę, jeżeli przegłosowany zostanie punkt porządku dziennego dotyczący prezentacji programu. I gdy prezentację uwzględniono -  radni ostentacyjnie  i jak przypuszcza radna, na znak protestu, wyszli z sali. 

 


Operacja DRAGON przez Głuchołazy?

Czytaj dalej…Mapy litewskiej telewizji wskazują, że "Operacja Dragon", która trwa od kilku dni może również być kontynuowana przez Opolszczyznę a nawet Głuchołazy. Tak można wnioskować z map litewskiej tv, którą prezentuje portal "Polska Zbrojna".  Bardziej

 


Aleksandrówka. Poseł apeluje o przebudzenie.

Czytaj dalej…Dzisiaj w biurze posła PiS, Sławomira Kłosowskiego odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była sytuacja w ośrodku Aleksandrówka. Radny złoży wniosek o nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa Opolskiego.

 

Strona 1 z 273

Strona głównaWiadomości


zaproszenie-teatralna uczta w j.angielskim

 

Aby zapisać się do patronatu przeczytaj zasady współpracy. Kliknij tu.

 

Na forum

Więcej tematów »

Najnowsze komentarze:

RSS z komentarzami

mini b57a38eb9c34d1944a76596f8a4c9f8a-getDzisiaj


Dzisiaj jest: Poniedziałek
30 Marca 2015
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.
Zodiak: Baran

Meteo

Kliknij na grafice, aby powiększyć.

Bez nazwy

mobil

ALARM KWADRAT

Ogłoszenia

SZOK

2015-03-20Kupno, sprzedaż
2015-03-04Dam Pracę
Początek strony