Oferta turystyczna


Droga Krzyżowa wczoraj i dziś [Galeria]

Czytaj dalej…   Droga Krzyżowa z 1920 roku została odrestaurowana - wprawiono nowe obrazy, a stare trafiły do Muzeum Ziemi Prudnickiej.

 

 


Utrudnienia w ruchu - drogowcy łatają dziury

Czytaj dalej…     Utrudnienia w ruchu związane są z "łataniem" ubytków w nawierzchni od ul. Kardynała Wyszyńskiego na wysokości marketu Biedronka, przez skrzyżowanie przy szpitalu św. Józefa, główne skrzyżowanie w naszym mieście do mostu Andrzeja, wzdłuż drogi prowadzącej do przejścia granicznego.

 

 

 

 

 

 

 


Powrót Zdroju do Głuchołaz - decyzje niebawem

Czytaj dalej…30 kwietnia na najbliższej sesji Rady Miejskiej podjęta zostanie decyzja o wykupie i zagospodarowaniu terenów zdrojowych. O planach pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. W skład projektu, którego wartość wyniesie 12,5  miliona złotych wchodzą inwestycje: 

 


Uwaga na burze

Czytaj dalej…   Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu (IMGW PIB) ostrzega przed wystąpieniem silnych burz na naszym terenie. Burzę mogą wystąpić dziś między 13:00 a 21:00. W trakcie burzy możemy spodziewać się opadu gradu, oraz silnych podmuchów wiatru które mogą sięgać nawet 55 km/h.
 


Pozostały wspomnienia - Schronisko na Górze Chrobrego [Galeria]

Czytaj dalej…    Wszystkie drogi prowadzą do ... Kiedyś schronisko tętniło życiem, mnóstwo turystów odwiedzało nasze miasto. Wycieczki po górach, zwiedzanie naszego miasta z wizytą na Górze Chrobrego. Nie jeden mieszkaniec miasta wspomina czasy, kiedy całymi rodzinami w okresie wakacyjnym tłumy zmierzały na mszę świętą do kościółka św. Anny na "Chrobrego". Lemoniada z saturatora, taras widokowy z którego rozpościerał się widok na Głuchołazy. W 1996r. schronisko spalono ... Czar prysł, a wandale już chyba wszystko co mogli zdewastowali ...
 


Ukarany kolejny pirat drogowy

Czytaj dalej…Kolejny film z zarejestrowanym wykroczeniem drogowym wpłynął na skrzynkę mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Nyscy policjanci dotarli do kierującego który nie stosował się do znaku zakaz wyprzedzania na trasie Nysa-Wójcice. Za popełnione wykroczenie został ukarany 500 zł mandatem.
 


Zmiany na szlakach turystycznych

Czytaj dalej…Będą zmiany na szlaku turystycznym Gór Opawskich. Chodzi o tereny znajdujące się nieopodal byłego ośrodka Górnik. Ma to związek z wykupieniem tych terenów przez prywatnego przedsiębiorcę, o czym pisaliśmy w styczniu. Dookoła kompleksu poprowadzono już granice wyznaczające prywatny teren mającego powstać ośrodka rehabilitacji. 

 


Dofinansowanie do usuwania azbestu

Czytaj dalej…Gmina Głuchołazy w 2014 roku przystępuje do opracowania programu usuwania azbestu z Gminy Głuchołazy. Na podstawie owego programu gmina będzie mogła starać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu usuwania azbestu na terenie Gminy Głuchołazy.

 

 


Kto leje wodę? Zagłosuj

logo maleW Lany Poniedziałek pytamy Was drodzy czytelnicy: Kto Waszym zdaniem w naszej gminie leje wodę? Głosujcie.

 


O mały włos

strazStrażacy z Głuchołaz i Gierałcic zostali wezwani do pożaru mieszkania na ul. Bohaterów Warszawy. Trzy osoby trafiły do szpitala.

 

Strona 1 z 195

Strona głównaWiadomości

Zaproszenia

100

 

plakatglucholazianie JP2

 

Rajd treekingowy zmn

to tu to zmn

Patronujemy

plakat pradziad

 

plakat witamy_wiosne

 

Aby zapisać się do patronatu przeczytaj zasady współpracy. Kliknij tu.

Na forum

Więcej tematów »

Najnowsze komentarze:

RSS z komentarzami

mini b57a38eb9c34d1944a76596f8a4c9f8a-getDzisiaj


Dzisiaj jest: Czwartek
24 Kwietnia 2014
Światowy Dzień Ziemi
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Do końca roku zostało 252 dni.
Zodiak: Byk

Meteo

Kliknij na grafice, aby powiększyć.

Ogłoszenia

SZOK

2014-04-24Dam Pracę
2014-04-24Motoryzacja
2014-04-20Zgubiono, znaleziono, szukam, potrzebuję
2014-04-18Doradztwo prawne i finansowe
2014-04-17Kupno, sprzedaż
2014-04-16Usługi
2014-04-16Usługi
Początek strony