fbrss

Głuchołazyonline

Czytaj więcej...
Nieszczęśliwie rozpoczęła się niedziela dla mieszkańców kamienicy położonej przy ulicy Kraszewskiego. Pomiędzy 4 a 5 rano na poddaszu kamienicy wybuchł pożar. Jak informuje dyżurny PSP, w pożarze nikt nie ucierpiał, natomiast ewakuowano jedna rodzinę.

Czytaj więcej...
Godzina 07.20, piękny jesienny poranek, ulica Skłodowskiej... Z jadącego auta zostaje wyrzucony worek śmieci... Czy to brak wychowania wyniesionego ze szkoły, poszanowania dla środowiska, otoczenia i mieszkańców czy po prostu głupota, chamstwo i bezczelność?

Czytaj więcej...
To była inicjatywa oddolna - mówi prezes MSM, Marian Konieczny. - Nie my jesteśmy organizatorem tego spotkania. To grupa mieszkańców jednego z bloków, nr 12 na osiedlu Tysiąclecia zorganizowała jubileuszowe spotkanie wszystkich tych mieszańców dwunastki, którzy żyją w tym bloku od początku. 

Czytaj więcej...
Jest taka grupa zamknięta na społecznościówce FB. Nazywa się Bad Ziegenhals, gdzie założyciel, Adam Dul wraz z wieloma innymi pasjonatami wspomina historię Głuchołaz i okolic na starych fotografiach. Dziś wrzucił troszkę nowsze czasy. Plany i makiety krytej pływali, jaka miała powstać po zniszczeniu przez powódź tysiąclecia zniszczonego basenu i Hotelu "Leśna". 

Czytaj więcej...
Czytelnik, Pan Grzegorz zgłosił nam dziwną rzecz. Jest gorąco, od kilkunastu dni nie spadł deszcz, a w Biskupowie, przy wjeździe na teren RSP chyba odkryto źródło wody. Kałuża stoi i nie ma zamiaru wyschnąć. Pan Grzegorz dodaje, że asfalt chyba lekko już się zapada w tym miejscu. 

Czytaj więcej...
O tym, że w okolicy centrum naszego miasta brak jest całodobowej toalety pisaliśmy już wielokrotnie. Nie musimy wspominać, jak bolesna to sprawa, gdy się zachce a nie ma gdzie. Do dyspozycji jest toaleta w Urzędzie Miasta - jednak ta funkcjonuje tylko w godziny pracy urzędu. A co robić w pozostałe dni? Niektórzy wiedzą, że można bezkarnie skorzystać z toalet w przychodni zdrowia Eskulap. 

Czytaj więcej...
W Grodkowie doszło do zatrzymania autobusu ogólnokrajowej firmy przewozowej relacji Prudnik, poprzez Głuchołazy do Wrocławia. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy. Zatrzymania dokonała Inspekcja Ruchu Drogowego w ramach wyrywkowej kontroli.

Czytaj więcej...
Dzięki zaangażowaniu Fundacji Benevolens z siedzibą w Głuchołazach w obchody tegorocznej – 24. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych pod wspólnym hasłem: „Gdzie Duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”, Głuchołazy znalazły się na mapie miejsc świętujących dziedzictwo narodowe na obszarze województwa opolskiego. 

Czytaj więcej...
Dobra nowina dla spragnionych kąpieli i ochłody w nadzwyczaj gorący wrzesień. Wakacje takie nie były jak te najbliższe dni, które jeszcze potrwają prawdopodobnie do końca najbliższego tygodnia. I dlatego do końca tygodnia (do niedzieli 18 września włącznie) burmistrz postanowił otworzyć ponownie kąpielisko miejskie.

Czytaj więcej...
Od kilkudziesięciu minut lub i godzin (w zależności od źródła informacji) mieszkańcy Opolszczyzny nie mają sieci. Nie dochodzą sms-y. Nie można się dodzwonić. Trwa awaria sieci Orange i T-Mobile. Najprawdopodobniej przyczyną są uszkodzone łącza w dużych aglomeracjach: katowickiej i wrocławskiej.