Zmiany w komisjach

Czytaj dalej…Na wczorajszej sesji jednym z punktów było głosowanie nad zmianami w członkach komisji. Na wniosek Radnego Mariusza Migały, odwołano z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej – Jacka Wanickiego. O tym szerzej - jutro.

 


Kontrowersje wokół CK

Czytaj dalej…Jak się okazało, najwięcej emocji wczorajszej sesji wzbudził punkt porządku obrad dotyczący ‘’oceny działalności Centrum Kultury w Głuchołazach w 2014 roku oraz plan działania na 2015 rok’’, choć nie założenia i działalność Centrum Kultury były głównym tematem dyskusji, a głośna w ostatnim czasie sprawa koncertu Krzysztofa Krawczyka, po którym w mediach pojawiła się informacja o przejęciu przez komornika pieniędzy, które przeznaczone były na występ i podwójnym zapłaceniu za koncert gwiazdy w Głuchołazach.

 


Piłkarski rozkład jazdy - GKS jedzie do Niemodlina, A i B - klasa wraca do gry

GKS LOGO      W meczu XVIII kolejki GKS Głuchołazy zagra na wyjeździe z zespołem Sokoła Niemodlin. Drużyna z Niemodlina zajmuje V miejsce w tabeli, GKS na miejscu XIII. Po dwóch wysokich wygranych liczymy na kolejne 3pkt.

 


Totalna ignorancja

Czytaj dalej…Wyszli, bo są totalnymi ignorantami - tak skomentowała fakt wyjścia grupy radnych opozycji z sali radna Justyna Miksa, która wczoraj prezentowała na sesji program Stowarzyszenia  "Inwestujemy w Gminę Głuchołazy". Radni, którzy wyszli to Zdzisław Baran, Bolesław Stychno, Kazimierz Stychno i Jerzy Wojnarowski.  - Radni już wcześniej zapowiadali, że opuszczą salę, jeżeli przegłosowany zostanie punkt porządku dziennego dotyczący prezentacji programu. I gdy prezentację uwzględniono -  radni ostentacyjnie  i jak przypuszcza radna, na znak protestu, wyszli z sali. 

 


Operacja DRAGON przez Głuchołazy?

Czytaj dalej…Mapy litewskiej telewizji wskazują, że "Operacja Dragon", która trwa od kilku dni może również być kontynuowana przez Opolszczyznę a nawet Głuchołazy. Tak można wnioskować z map litewskiej tv, którą prezentuje portal "Polska Zbrojna".  Bardziej

 


Aleksandrówka. Poseł apeluje o przebudzenie.

Czytaj dalej…Dzisiaj w biurze posła PiS, Sławomira Kłosowskiego odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była sytuacja w ośrodku Aleksandrówka. Radny złoży wniosek o nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa Opolskiego.

 


Krawczyk podwójnie. O włos od skandalu.

Czytaj dalej…Ogólnopolskie media obiegła wiadomość o koncercie Krzysztofa Krawczyka, który o mały włos się nie odbył. Przed imprezą do domu kultury wkroczył bowiem komornik, który zażądał pieniędzy z biletów, bo agencja, która zaprosiła Krawczyka jest niewypłacalna.

 


Mamy zasrane miasto

piessssMariusz Migała wskazywał, że problem jest na deptaku przy molo koło targowiska. Ireneusz Klimecki , że problem jest także na ul. Nałkowskiej. Radni wskazywali, że powinny być konsekwentne kary - Nad morzem nie ma zmiłuj się - jest 500 złotych mandatu i jest czysto - mówił Mariusz Migała. Andrzej Gębala dodał, że można wyznaczyć strefy gdzie można wyprowadzać psy. Radni wskazują

 


Komisja w sprawie połączenia szkół

Czytaj dalej…Zarząd powiatu nyskiego zdecydował o powołaniu komisji w sprawie dalszego funkcjonowania LO i Zespołu Szkół w Głuchołazach. Starostwo uważa, że dobrym rozwiązaniem byłaby fuzja. Innego zdania są głuchołaskie władze.

 


Pociąg do książek (VIDEO)

Czytaj dalej…Ze stacji Głuchołazy Miasto do Opole Główne i z powrotem jechał szynobus a w nim blisko stu mieszkańców naszej gminy. Wszystko w ramach akcji oddziału dziecięcego gminnej biblioteki "Pociąg do książek". - Cel jest taki aby promować czytelnictwo, a jednocześnie reaktywowane po latach połączenie kolejowe - wyjaśnia Małgorzata Osiadły.

 

Strona 1 z 272

Strona głównaWiadomości


zaproszenie-teatralna uczta w j.angielskim

 

Aby zapisać się do patronatu przeczytaj zasady współpracy. Kliknij tu.

 

Na forum

Więcej tematów »

Najnowsze komentarze:

RSS z komentarzami

mini b57a38eb9c34d1944a76596f8a4c9f8a-getDzisiaj


Dzisiaj jest: Czwartek
26 Marca 2015
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran

Meteo

Kliknij na grafice, aby powiększyć.

Bez nazwy

mobil

ALARM KWADRAT

Ogłoszenia

Początek strony