fbrss

Głuchołazyonline

Czytaj więcej...
Sezon turystyczny w pełni. Miasto wygląda tak, jak to widzimy codziennie na ulicach. Ale co, jeżeli udamy się w miejsca szczególnie bliskie turystom, często przecież przyjeżdżającym, by podziwiać piękno natury Gór Opawskich? Zobaczymy oprócz zniszczonych szlaków, wyciętych w pień pod rzekomą walką z kornikiem całych połaci lasów, aktów wandalizmu także ślady naszej bytności w lesie. Wszystko jest w porządku, jeżeli po sobie posprzątamy. Ale co jeżeli mamy to gdzieś?

Czytaj więcej...
Jak informuje strona UMiG, rozpoczęły się konsultację w sprawie budżetu obywatelskiego. Te potrwają do 5 sierpnia, po czym mogą zostać zgłoszone jako startujące w konkursie, w którym głosy mieszkańców zdecydują, na który projekt zostanie przeznaczona kwota 200 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...
Ta noc do spokojnych nie należała. Na ulicy Góra Św. Anny o godzinie 150 poniósł śmierć mieszkaniec miasta, po tym jak wypadł z balkonu. 26-cio latek zginął na miejscu. Sprawę prowadzi prokuratura w Prudniku, a ciało zostanie poddane sekcji zwłok. Prokurator sprawdza, czy w sprawę nie są zamieszane osoby trzecie, doszło do aktu samobójstwa czy nieszczęśliwego wypadku.. Tyle dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Policji - asp. Rafała Wandzel. Według relacji świadków - mężczyzna wyskoczył z balkonu umiejscowionego na III piętrze, po czym uderzył o krawężnik chodnika.

Czytaj więcej...
Sezon zbiorów płodów rolnych w pełni. Uważajmy zatem na liczne pojazdy rolnicze, które przemierzają drogi publiczne. O ile ciągnik z przyczepą z mniejszymi lub większymi problemami wyminiemy, to gorzej już z kombajnami. Całe szczęście, że te nowoczesne ciągną swoje "hedery"  na wózku za sobą. 

Czytaj więcej...
National Geographic to znana marka w świecie turystyki i odkryć geograficznych.  To także instytucja,  która odkrywa przed mieszkańcami ziemi nowe,  nieznane dotąd miejsca i zakątki naszego globu.

Czytaj więcej...
Od 10 lat Pan Jarosław stara się o remont ściany, przez którą do mieszkania dostaje się wilgoć. A wszystko zaczęło się od nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. - Na początku myślałem, że to pies pod szafą nasikał. Ale dopiero po odsunięciu szafy dokonałem odkrycia. Klepki na podłodze zupełnie zgniłe, podłoga i ściana zawilgocona, pokryta pleśnią - mówi Pan Jarosław. Naturalnym krokiem jest zgłoszenie problemu  - pękniętego muru zewnętrznego do GTBS-u.

Czytaj więcej...
Był kiedyś rajd Czesława Langa i Skody. W tym roku Skoda znów zawita do Głuchołaz. A to za sprawą Tomasza Rudnickiego, dyrektora zawodów i organizatora tegorocznego rajdu XC-MTB Głuchołazy z ramienia Ktukol-u. Ta impreza ma rangę i prestiż taki sam, jak ten historyczny już cykl imprez, jaki miał miejsce kilka lat temu.


Czytaj więcej...
Znalazł się nabywca ośrodka Potok, który od dłuższego już czasu stał czekając na kupca. Ośrodek,  za, jak nieoficjalnie wiemy, ok. 2-2,5 miliona zakupił znany restaurator z Jarnołtówka. Ośrodek należał do Spółdzielni "Odnowa", potem przeszedł na krótko w ręce jej pracowników, którzy próbowali działać jako ośrodek rehabilitacyjny. Od dłuższego czasu jednak budynek opustoszał. Teraz ma nabywcę.

Czytaj więcej...
Nareszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia remontu chodnika, słynnego już z połamanych nóg i skręconych kostek. Chodnik pamiętający jeszcze dawne czasy, od lat nie remontowany, bo województwo nie miało na niego pieniędzy, teraz wróci w pełnej nowości. O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Gmina "dogadała" się z województwem, dlatego kosztami remontu w kwocie 100 tysięcy podzielą się na pół.

Czytaj więcej...
Nie tylko w Rynku ale także na obrzeżach miasta pięknieją kamienice. Prawdą jest że ulica Kolejowa to świat zapomniany przez władze miasta (zarośnięta, brudna, dziury w chodnikach i jezdni) ale ostatnio przybył na niej piękny element wyremontowana kamienica - wykonawca ten sam co na Rynku.