Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Aktualności

Czytaj więcej... 

  My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...

 Czasami zdarzają się nam sytuacje gdy próbujemy załatwić sprawę w biurze, urzędzie (oczywiście nie w każdym i całe szczęście)  i odnosimy wrażenie, że jesteśmy ignorowani przez osoby pracujące w tym miejscu. Czujemy się jak persona non grata. Pracownicy zaabsorbowani są rozmową i gdy w końcu zostajemy zauważeni spotykamy się z dezaprobatą, nieprzychylnością.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...
Firma Schattdecor poszukuje pracownika na stanowisko: Magazynier. Szczegóły w Dokumencie poniżej. Proces rekrutacji zaczniecie poprzez formularz umieszczony tutaj.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Utrzymujący się stan pandemii wpłynął na decyzję pracodawców, którzy wprowadzili radykalne zmiany dotyczące obniżenia zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. W tym celu wiele przedsiębiorstw wprowadziło innowacyjne rozwiązanie - pracę zdalną. Taka forma pracy wzbudza zróżnicowane emocje. Niektórzy odczuwają entuzjazm ponieważ praca zdalna posiada takie zalety jak: możliwość uniknięcia permanentnego stresu, który może u niektórych wywoływać apodyktyczny pracodawca. Dzięki pracy w domu zyskujemy większy komfort psychiczny.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...GKTBS zamierza stanąć do przetargu na wywóz odpadów komunalnych w naszej gminie. Jak na razie do tego przetargu zamierza jedynie przystąpić Nyski EKOM, czyli firma, która wywozem śmieci z naszej gminy zajmuje się od kilku już lat. Przypomnijmy, w tym roku umowa dobiega końca, a gmina nowy przetarg musi rozpisać na podstawie nowych przepisów państwowych w zakresie gospodarki odpadami.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

Dzisiaj Środa Popielcowa, która kończy czas karnawału i rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Wierni w tym czasie zobowiązani są do powstrzymywania się od uczestnictwa w hucznych zabawach. Post jest czasem, który można poświęcić na refleksję o własnym życiu i w jaki sposób przybliżyć się do Boga. Jest to najbardziej adekwatny czas na pokutę, jałmużnę i post. Dzisiaj również obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa mniejsze z obligatoryjnym powstrzymaniem się przed spożyciem mięsa.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

Wiele zatrudnionych kobiet podczas ciąży zmuszonych jest do absencji, nieobecności w pracy i to nie z prozaicznych przyczyn ale z powodu występujących dotkliwych dolegliwości, perturbacji zdrowotnych, które uniemożliwiają normalne wykonywanie obowiązków w miejscu pracy. Pewnych symptomów, a szczególnie będąc w stanie odmiennym nie należy trywializować. W wielu przypadkach jest to uzależnione od warunków, w których przyszła mama wykonuje pracę. Jeżeli praca stanowi zagrożenie dla matki i dla płodu, kobieta powinna obligatoryjnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który w takiej sytuacji z pewnością wystawi L4. W sytuacjach gdy praca wiąże się z permanentnym stresem, zaangażowaniem emocjonalnym lub związana jest z nadmiernym wysiłkiem kobieta zyskuje prawo do zwolnienia już w pierwszym trymestrze ciąży.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...Pamiętacie Pana Denisa, naszego czytelnika z Szanghaju? Niecały rok temu, gdy pandemia w Polsce dopiero się rozpoczynała, wysłał nam film, w którym opisał, jak to wygląda w Chinach. Wczoraj otrzymaliśmy kolejny film od Głuchołazianina, w którym opowiada, jak żyje się obecnie w jednym z największych miast na świecie.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Rząd luzuje obostrzenia. Mają nastąpić diametralne zmiany w obowiązujących restrykcjach.
Od 12 lutego mają zostać otwarte kina, teatry, baseny i hotele. Ponadto udostępnione do użytkowania będą stoki narciarskie.
 Informacje zostały przekazane do publicznej wiadomości przez premiera Mateusza Morawieckiego po konferencji prasowej.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Firma Schattdecor poszukuje pracownika na stanowisko: Automatyk. Szczegóły w Dokumencie poniżej. Proces rekrutacji zaczniecie poprzez formularz umieszczony tutaj.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia ludzi starszych. Wiele osób zastanawia się jak precyzyjnie przygotować się do szczepienia. Otóż w tym dniu należy postępować tak jak w każdy inny dzień. Obligatoryjnie należy skonsumować śniadanie, przyjąć medykamenty.


- Seniorzy czasem przychodzą do lekarza na czczo i nie zażywają leków "na wszelki wypadek". W przypadku wizyty związanej ze szczepieniem jest to szczególnie niewskazane. Może dojść do zmiany ciśnienia lub zasłabnięcia, nie w efekcie podania szczepionki, tylko z powodu hipoglikemii. – skonstatowała lekarka rodzinna Agata Sławin.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 

Dziadku kochany,
jesteś plasterkiem na rany,
rozpieszczasz i wspierasz,
uczysz, jak dobro wybierać,
znasz wiele historii ciekawych
i uczysz prawdziwej zabawy.
Zabawny w tym jesteś na dokładkę
Dziękuję, że jesteś Dziadkiem!

                                       WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIADKOM

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
Liczba wykonanych szczepień przekroczyła 600 000.

Dzisiaj od godziny 6 rano rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób po 70 roku życia. Można ich dokonywać na Internetowym Koncie Pacjenta, za pośrednictwem infolinii lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Tą ostatnią opcję szef KPRM Mateusz Dworczyk starał się wyperswadować motywując możliwością zakażenia się koronawirusem w długiej kolejce.

Od rana osoby, które wykazały chęć skorzystania ze szczepienia miały dylemat dotyczący połączenia się z infolinią.

– Zainteresowanie było i jest nadal bardzo duże. W godzinach tzw. piku było to 300 tys. prób połączeń na jedną minutę, stąd też wystąpiły i występują problemy z dodzwonieniem się – skonstatował minister.

Zaznaczył, że jeżeli senior deklaruje chęć skorzystania ze szczepienia i skontaktuje się z infolinią, ale okaże się, że nie ma już wolnych terminów do końca marca, to taki senior powinien pozostawić swoje dane. W momencie gdy pojawią się szczepionki konsultanci zadzwonią i poinformują o możliwej dacie szczepienia. Podkreślił, że seniorzy, którzy zostawią swoje dane personalne  nie są zobligowani do ponownego kontaktu z infolinią.  

Od dzisiaj istnieje możliwość wysłania SMS – a o treści SZCZEPIMY SIĘ na nr + 48 664 908 556. Otrzymamy SMS zwrotny z prośbą o podanie nr PESEL  i kodu pocztowego. Newralgiczna informacja odnośnie przesyłania SMS – a. Musimy pamiętać, aby używać polskich znaków (ę na końcu wyrazu).

Szczepienia osób powyżej 70 i 80 roku życia rozpoczną się 25 stycznia.

 

Foto: Pixabay

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 Babcie, ach te nasze kochane babcie, które poświęcają niemal cały swój wolny czas aby opiekować się swoimi wnukami. Są ukontentowane gdy mogą spędzać czas ze swoimi wnuczętami. Uwielbiają rozpieszczać dzieciaczki. Pomimo swojej niewielkiej emerytury zawsze mają odłożone i nie pożałują grosza, aby kupić nową zabawkę, modny ciuszek. Upieką ciasto i ugotują pyszny obiad na życzenie wnucząt. Pilnują, aby obiad był zjedzony do końca i żeby pociechy były ciepło ubrane. Pójdą z nimi na spacer nawet gdy ból nogi dokucza, a wieczorem przeczytają ulubioną bajkę.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Znamy już szczegóły zaplanowanej inwestycji drogowej w Głuchołazach. Dziś odbyła się konferencja prasowa GDDKiA, w której wzięliśmy udział. Oczywiście konferencji online, gdzie zaproszeni przedstawiciele mediów mogli zapoznać się z wykonanymi w 2020 roku inwestycjami jak i mogliśmy się dowiedzieć na temat tych inwestycji drogowych, które są w realizacji bądź dopiero się rozpoczną na terenie województwa. Była to okazja do zapoznania się z zamierzeniami dotyczącymi przebudowy ciągu drogi w Głuchołazach.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

 Czytaj więcej...

Informujemy, że w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach (pl. Basztowy 4a) zbierane są podpisy popierające petycję w sprawie zmiany godziny odjazdu pociągów Polregio relacji Głuchołazy Miasto – Nysa.

 

W grudniu pismo w tej sprawie wystosował już Burmistrz Głuchołaz. Podpisy są dodatkowym poparciem petycji w sprawie zmiany rozkładu jazdy.

 

Obecnie pociągi odjeżdżają ze stacji Głuchołazy Miasto w każdą sobotę i niedzielę o godz. 18.32 (po blisko godzinnym postoju na stacji Głuchołazy Miasto) i zgodnie z rozkładem jazdy dojeżdżają do stacji Nysa o godz. 18.56.

 

Celem petycji jest przyśpieszenie odjazdu pociągów ze stacji Głuchołazy Miasto, aby podróżni jadący z Głuchołaz mogli kontynuować podróż pociągiem Polregio relacji Kłodzko – Opole Główne, który odjeżdża ze stacji Nysa o godz. 18.35.

 

Według wstępnych informacji na odcinku Głuchołazy – Nysa nie zachodzi kolizja z innymi składami. Wnioskowana korekta umożliwi dojazd/powrót mieszkańcom gminy i gościom turystycznym, co może przełożyć się na zwiększenie ruchu turystycznego.

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

         Czytaj więcej...

     Kilka minut przed 20.00, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Konradowie w kierunku Granicy Czeskiej.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...   

  W nocy z 5/6 stycznia nieznany sprawca uszkodził samochód zaparkowany na ulicy Osiedlu Koszyka. Pod osłona nocy doszło do wybicia 5 szyb w samochodzie marki Nissan X Trial. Sprawa po raz kolejny została zgłoszona na policję. To kolejny akt dewastacji po tym ,jak nieznany sprawca w lipcu ubiegłego roku uszkodził szybę, lakier oraz oblał farbą pojazd. Jeżeli ktokolwiek posiada nagranie z kamery auta, prosimy o kontakt z redakcją. Gwarantujemy pełną anonimowość oraz nagrodę pieniężną. Za wszelką pomoc dziękujemy. 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
W piątek 8 stycznia doszło do pożaru samochodu osobowego  na rynku w Głuchołazach.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Od wczoraj dzieci po przerwie świątecznej rozpoczęły ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. Z powodu istniejącej pandemii sugerowane jest aby nie aranżować wyjazdów. Dla uczniów klas od I do IV szkół podstawowych zostały zorganizowane półkolonie. Półkolonie mogą się odbywać na terenie szkoły lub placówki. Na cele półkolonii mogą być przeznaczone: sale świetlicowe, sale dydaktyczne i sale gimnastyczne, które umożliwiają zachowanie dystansu społecznego.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Podkategorie

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.