Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

20181031 144150
Do skrzynek mieszkańców trafiła gazetka promująca przed drugą turą wybór Edwarda Szupryczyńskiego na burmistrza. Tak przeglądamy te 4 strony kolorowego wydruku... I coś nam nie pasuje.  Zaraz, zaraz, jak to? Czyżbyśmy żyli w błędzie? Nie, to niemożliwe. Wśród zadań zrealizowanych przez obecnego burmistrza Głuchołaz, na pierwszej stronie widnieje zdjęcie... tężni. Ale przecież tężnię za milion dwieście postawił powiat. Szukamy jakiegokolwiek w tym udziału burmistrza... brak, bo nawet teren, na którym stoi tężnia jest powiatu. 

Ktoś tu, by nie nazwać tego innym słowem, "nagina rzeczywistość". By potwierdzić fakty, że tężnia to w całości zadanie powiatu, dzwonimy do Starosty Powiatowego, Czesława Biłobrana:

- Nie będę kłamał, bo pan pyta oficjalnie, więc będę musiał odpowiedzieć. W stu procentach żeśmy to sfinansowaliśmy. Trudno mi  jest skomentować tą informację. - mówi nam starosta.

Burmistrz pisze nieprawdę w swoim materiale wyborczym, pokazując i reklamując zadanie, z którym w rzeczywistości nie miał żadnego udziału? No, poza pomysłem. Bo mówi się, że pomysł budowy tężni w Głuchołazach wyszedł od naczelnika promocji urzędu w Głuchołazach. Ale pomysł to jedno, a realizacja i finansowanie, to drugie. A bez pieniędzy nie takie pomysły nie miałyby szans na realizację.  

Ktoś tu chce się ogrzać w blasku tężni, która ściąga do gminy mnóstwo ludzi, a jak już informowaliśmy, w roku przyszłym ma być ich jeszcze więcej. 


Komentarz Edwarda Szupryczyńskiego do artykułu:

Nie jest tak, że nie wsparliśmy zadania - umorzyliśmy podatek w wysokości ok. 300 tysięcy na rzecz ZOZ, dzięki czemu to zadanie zostało zrealizowane - pomogło przekonać Radę Powiatu do inwestycji. Natomiast w ulotce wyborczej są przedstawione zadania, jakie zostały zrealizowane przez gminę i przy współpracy z innymi podmiotami. Gmina nie budowała tężni, ale pomogła Powiatowi w realizacji poprzez umorzenie podatku, o czym starosta informował na Radzie Powiatu. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

gdybrak argumentów
-1

gdybrak argumentów

Cytuję czesiu:

z małym z metra ciętym"

Dyskryminacja (łac. discriminatio – rozróżnianie) – forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę.
Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów przyjmujących wyższość jednych ras nad innymi[2]. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi"[3]. Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne
a w trybie wyborczym....szybko
alecyrk
-3

alecyrk

Cytuję mex:
jak myślicie kim jest "alecyrk"

może zróbmy głosowanie?

może taka mała sonda ?wybierzmy 10 nieudaczników opłacanych sowicie przez burmistrza i głosujmy komu pali się najbardziej pod dupą.

Dowiemy się kim jest alecyrk

:)

Drogi MEX-ie Tex-e i TES-sie. Twój wpis świadczy o czyś wręcz przeciwnym. Jeśli komuś pali się d...pa to pewnie Tobie i Twojemu pretendentowi do fotela burmistrza. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że takim wpisem osiągnąłeś dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego. Dziękuję bardzo!
Jak każdy internauta masz prawo wyrazić swoją opinię, z którą pozwolę sobie nie zgodzić się.
Możesz także apelować i ogłosić bolszewicki plebiscyt na wyimaginowane problemy . Twoja decyzja. Rozczaruję Cię, nikt mnie nie opłaca!
Jeszcze ten "Czesio o bardzo małym rozumku" ciętym z milimetra, niestety nie wiem z jakiego materiału. Może z tej twardej części kapusty?
Aha zapytaj w swojej sądzie kto znalazł pracę dla pretendenta Grzesia, kiedy kolejny raz nie zagrzał miejsca na posadzie?. Czort wie co taki może zrobić gdy kolejna fucha znudzi mu się?.Lider "ich było 15" też jest podobnie "przewidywalny".
Wracając do sedna Mex-ie, jedynym rozsądnym wyborem jest wybór Pana Szupryczyńskiego na Burmistrza Głuchołaz.
czesiu
+1

czesiu

Parę dni temu Starosta powiedział jasno nie konsultując z "małym z metra ciętym" że to powiat budował w całości tężnię.Po tym zrobiło sie gorąco i telefony grzały się. Dzisiaj już Starosta stał na naszym rynku koło tablicy z "małym z metra ciętym" i zapewne udzielał mu poparcia. Jeszcze dziś to zostanie opublikowane, tylko gdzie....Ludzie otwórzcie oczy i "nie bądźcie razem w II turze z małym z metra ciętym" To jedyna szansa aby coś zmieniło sie w naszym miescie
mex
+9

mex

jak myślicie kim jest "alecyrk"

może zróbmy głosowanie?

może taka mała sonda ?

wybierzmy 10 nieudaczników opłacanych sowicie przez burmistrza i głosujmy komu pali się najbardziej pod dupą.

Dowiemy się kim jest alecyrk

:)
alecyrk
-4

alecyrk

Cytuję Alekyrk:
piłeś nie pisz kochaniutki :) Cytuję alecyrk:
300 tyś w naszych realiach to nie jest "cegiełka". Wracając do Pana Starosty nie od dzisiaj wiadomo ,że posiada wybiórczą pamięć.Powiat jeszcze dobrze nie przystąpi do realizacji jakiegoś zadania , a już wyciąga łapy do gminy po pieniądze, "bo na waszym terenie". Burmistrz w debacie radiowej mówił o tężni ,powiedział kto ją zbudował.Wyjaśnił dlaczego foto tężni znalazło się na jego ulotce. Był i jest jedynym możliwym do zaakceptowania, przez nas wyborców, kandydatem na Burmistrza Głuchołaz. Zarządzanie miastem i gminą to nie koncert rockowy ani wycieczka rowerowa.
W ogóle kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Jeszcze tylko jedno pytanie. Jak zepsuje się wóz strażacki to też będzie wina burmistrza? i jak o tym nie napiszą to nastąpił zgon organisty? "Zmieniacze" Wasz Grzesiu zwyczajnie w świecie N I E N A D A J E się na burmistrza ,co gorsze dla Was ON sam o tym wie.

Słodziutki! niewątpliwie "problemy" piątkowo-sobotniej nocy ma " Lider" ugrupowania, z którego kandyduje Wasz Grześ i Ty chyba też. Nie odpisuj!
mex
+9

mex

Kiedyś postulowałem, żeby nagrywać i publikować posiedzenia radnych. Moglibyśmy teraz sprawdzić, czy te 300 tys. umorzenia na pewno były związane z tężnią. Mnie się wydaje, że z utrzymaniem oddziałów w szpitalu, ale widać ja mam słabą pamięć, a burmistrz lepszą. Gdyby to było nagrane burmistrz nie musiałby się teraz tłumaczyć i nikt nie miałby wątpliwości jak to było. Ciekawe czemu nie chcą tego nagrywać? Może panie pracujące w obsłudze rady nie potrafią na służbowym telefonie włączyć transmisji na youtuba? Telefon jest, internet jest... to czego brak? Może takiego statywu? Proponuję zrobić zrzutkę mieszkańców i kupić radzie miejskiej taki statyw za 50 zł i już będą mogli nagrać jak pracują.
jesio
+11

jesio

Tężnia za plecami Szupryczyńskiego ma zapewne wzmocnić "ego" kandydata.Dziwię się jednak dlaczego posunął się do takiej manipulacji wiedząc,że suweren nie da się nabrać na podpieranie się cudzymi osiągnięciami.Trochę wstyd! A przy okazji redakcji zwracam uwagę na stosowanie prawidłowych nazw funkcji samorządowych.Nie ma starosty powiatowego tylko jest Starosta Nyski lub np. Prudnicki,Brzeski itd.Błędem w niektórych publikacjach jest używanie tytułów np. burmistrz miasta Nysy,Głuchołaz itd.Prawidłowo burmistrz Głuchołaz,Nysy,Prudnika.To są wprawdzie drobiazgi dla laika ale powinna nami rządzić rzetelność.pozdro.jesio :P
Aqs
-2

Aqs

Dlaczego mój komentarz został usunięty? Jeśli zlamal rekulamin to proszę napisać który punkt bo takie ruchy są w mojej ocenie stronnicze!!!

Nie usuwałem żadnego wpisu podpisanego nickiem AQS. Usunąłem wpis powtarzający się "alecyrk". To wszystko.
Strażak
+2

Strażak

Cytuję komisarz:

Ten podpis do komentarza nie sądzę by miał coś wspólnego ze strażakami , strażacy powinni być wdzięczni że dostali nowy wóz bojowy a przy okazji zostanie jeszcze postawiony nowy garaż.


Tak komisarzu - jesteśmy wdzięczni, że 10 listopada 2017r (tak - 2017r !) powitaliśmy swój nowy wspaniały, wypasiony wóz za kupę kasy. Wóz, który od roku stoi nieużywany w Głuchołazach, zamiast służyć ludziom, bo dopiero niedawno znalazł się chętny do budowy jak to określiłeś "garażu" za stawkę proponowaną przez Gminę. Garażu, który jeszcze nie powstał, a już się sypie. Jesteśmy naprawdę bardzo, ale to bardzo, naprawdę - niewymownie wdzięczni, że skończyło się jedynie na zawaleniu ściany szczytowej, bo mogło się zakończyć uszkodzeniem tego wspaniałego wozu, za który, jak już wspomniałem wcześniej, jesteśmy wdzięczni.

Cytuję komisarz:

w tej je..... społeczności nikomu się nie dogodzi.


Dogodzi się, dogodzi mój drogi!
No chyba, że ktoś próbuje z gówna bat ukręcić!
komisarz
-5

komisarz

Cytuję Strażak:
A mnie, w związku ze zbliżającą się II turą wyborów i w związku z wczorajszą wichurą, interesuje jaka firma buduje naszą nową remizę u nas w Jarnołtówku. Szukałem na stronie nowe.glucholazy.pl/ w zakładce "Zapytania i przetargi" i znalazłem, że ostatni przetarg dot. tej sprawy był ogłoszony w maju 2018 i unieważniony.
Następnie ni z tego ni z owego zjawia się firma, która zabiera się za budowę - nie twierdzę, że nie brała udziału w jakimś przetargu, po prostu sam nie potrafię odnaleźć na ten temat żadnej informacji podanej do publicznej wiadomości, stąd moje zainteresowanie, a dlaczego - o tym zaraz.
Do wczoraj budowa ta mogłaby stanowić kolejny argument przemawiający na korzyść urzędującego Burmistrza i naszych Samorządowców - wszak w końcu, po wielkich bojach, mielibyśmy porządny garaż dla porządnego wozu, który w końcu by mógł do nas wrócić i służyć potrzebującym.
Sęk w tym, że wczorajsza wichura, bez specjalnego wysiłku, remizę powaliła. :cry:
I cisza, jak po śmierci organisty!
Może by więc nasz urzędujący Burmistrz przekonał nas, mieszkańców Jarnołtówka, do głosowania na siebie proponując jakieś rozsądne rozwiązanie problemu?
To jest coś, czym mógłby się pochwalić - bowiem tutaj Gmina Głuchołazy była stroną zamawiającą, jak i finansującą całe przedsięwzięcie.
A póki co - szumu wokół nowego wozu było mnóstwo i na pierwszej stronie gazetki promującej burmistrza również on widnieje. Teraz powinien zostać wydrukowany "aneks" ze zdjęciem remizy, która wczoraj przy pierwszej większej wichurze złożyła się jak domek z kart.
Śmiać się czy płakać? :cry:

Ten podpis do komentarza nie sądzę by miał coś wspólnego ze strażakami , strażacy powinni być wdzięczni że dostali nowy wóz bojowy a przy okazji zostanie jeszcze postawiony nowy garaż.Wstydziłbyś się ,,STRAŻAK" w tej je..... społeczności nikomu się nie dogodzi.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: