Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wielkanoc z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

20181031 144150
Do skrzynek mieszkańców trafiła gazetka promująca przed drugą turą wybór Edwarda Szupryczyńskiego na burmistrza. Tak przeglądamy te 4 strony kolorowego wydruku... I coś nam nie pasuje.  Zaraz, zaraz, jak to? Czyżbyśmy żyli w błędzie? Nie, to niemożliwe. Wśród zadań zrealizowanych przez obecnego burmistrza Głuchołaz, na pierwszej stronie widnieje zdjęcie... tężni. Ale przecież tężnię za milion dwieście postawił powiat. Szukamy jakiegokolwiek w tym udziału burmistrza... brak, bo nawet teren, na którym stoi tężnia jest powiatu. 

Ktoś tu, by nie nazwać tego innym słowem, "nagina rzeczywistość". By potwierdzić fakty, że tężnia to w całości zadanie powiatu, dzwonimy do Starosty Powiatowego, Czesława Biłobrana:

- Nie będę kłamał, bo pan pyta oficjalnie, więc będę musiał odpowiedzieć. W stu procentach żeśmy to sfinansowaliśmy. Trudno mi  jest skomentować tą informację. - mówi nam starosta.

Burmistrz pisze nieprawdę w swoim materiale wyborczym, pokazując i reklamując zadanie, z którym w rzeczywistości nie miał żadnego udziału? No, poza pomysłem. Bo mówi się, że pomysł budowy tężni w Głuchołazach wyszedł od naczelnika promocji urzędu w Głuchołazach. Ale pomysł to jedno, a realizacja i finansowanie, to drugie. A bez pieniędzy nie takie pomysły nie miałyby szans na realizację.  

Ktoś tu chce się ogrzać w blasku tężni, która ściąga do gminy mnóstwo ludzi, a jak już informowaliśmy, w roku przyszłym ma być ich jeszcze więcej. 


Komentarz Edwarda Szupryczyńskiego do artykułu:

Nie jest tak, że nie wsparliśmy zadania - umorzyliśmy podatek w wysokości ok. 300 tysięcy na rzecz ZOZ, dzięki czemu to zadanie zostało zrealizowane - pomogło przekonać Radę Powiatu do inwestycji. Natomiast w ulotce wyborczej są przedstawione zadania, jakie zostały zrealizowane przez gminę i przy współpracy z innymi podmiotami. Gmina nie budowała tężni, ale pomogła Powiatowi w realizacji poprzez umorzenie podatku, o czym starosta informował na Radzie Powiatu. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: