Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

lesna
Kampania wyborcza już rozpoczęta. I w ramach kampanii pojawiają się nowe obietnice wyborcze. Chciałoby się, by się ziściły. Na giełdę obietnic trafiła obecna Wicewojewoda Opolska, Violetta Porowska, jednocześnie szefowa PiS w województwie i kandydatka tej partii w wyborach do Sejmu.  Co ma kandydatka wspólnego z Głuchołazami? Otóż, na antenie Radia Nysa wyraziła swe zaangażowanie w rozwój regionów w województwie. Jaki ma pomysł na Głuchołazy? By znów stały się zdrojem. 

Oto wypowiedź Wicewojewody, jaką można było wysłuchać w Radiu Nysa. Nagranie Radia Nysa. 

Brawo! Jesteśmy za pomysłem. Po tym, jak upadła Leśna, Głuchołazy jako zdrój stopniowo tracił na znaczeniu. Może nareszcie ktoś zauważył potencjał. Oby to nie była tylko czcza obietnica wyborcza. 

Na początek polecamy Pani Wicewojewodzie odkupienie terenu basenu przy ul. Parkowej. Prosimy o zakup i powrót kąpieliska, z którego to miasto słynęło. Jeżeli Pani w tym basenie widzi potencjał, który widzą mieszkańcy miasta, a nie widzi  go władza gminy, to podpowiadamy. Wykup terenu obiecywał w ramach samorządowej kampanii wybiorczej obecny Burmistrz Głuchołaz, ale jakoś nie słychać, by cokolwiek było w planach. 

Trzeba zacząć od wykupu terenu byłego basenu, który przechodząc z rąk do rąk stopniowo niszczeje i dziczeje. W zasadzie tam już nic nie zostało. Trzeba zacząć inwestycję całkowicie od nowa. 

Poniżej link do agencji nieruchomości, która sprzedaję działkę. Cena 2 miliony, ale z możliwością negocjacji. Oferta świeżutka, sprzed dwóch tygodni. Zapraszamy.

Link do oferty. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Jaroslaw
+1

Jaroslaw

Jak, można przeczytać to nawet kwestia zdroju i basenu staje się polityką, ale tu raczej chodzi o interesy i biznes. Kilka pytań: po co nam kolejny basen, tym bardziej że pan burmistrz (kiedyś nauczyciel i sympatyk pis) teraz chce budować kryty? Kiedy zostaną rozliczone osoby, które robiły interesy z Grupą Bryksy i doprowadziły do pozbycia się tych terenów i obiektów? Ile Bryksy zainwestował a ile zarobił w Głuchołazach na zwolnieniach z podatków, na dzierżawie terenu na rzecz gminy, na odsprzedaży? Kto i w jakim celu pozwalał na takie działania? Wiem zaraz ktoś napisze, że to wina pis i "małego człowieka z Żoliborza", a ja sobie myślę, że my tu na miejscu mamy swojego "małego człowieka" i jego ekipę specjalistów dla których ruina Leśnej, to przysłowiowy "słomiany MIŚ", na którym świetnie się zarabiało i nadal zarabia. Przecież w każdej kampanii były obiecanki co by tam można byłoby zrobić. Problemik jest taki, że żeby coś robić z czymś to trzeba być tego właścicielem a poza tym, trzeba mieć, powtarzając za klasykiem "piniążki". Niestety rządząca ekipa głuchołaskich liberałów z pomarańczowym logo, jedyne co potrafi to brać kredyty i zadłużać gminę i podnosić podatki i opłaty . Ot taki ich dar i umiejętności a poza tym zawsze można powiedzieć, że to wina pis i tak od 20 lat. No i niestety znowu polityka :)
kasia
-2

kasia

Cytuję Observer:
Z tego co widzę i słyszę to Głuchołazy już są "zdrojem" dla PISowskiej jedynie słusznej władzy pod rządami najjaśniejszego słońca kraju nadwislańskiego J. Kaczyńskiego.

człowieku jesteś chory z nienawiści , chcesz by dalej było jak były ,,,,, czyli byle jak aby wybrali i na tym się mobilizacja kończy ,
kasia
+1

kasia

Ja dam szansę ludziom z PIS tyle lat co w Głuchołazach rządy mają ludzie z po miasto umiera , nie ma przemyslu nie ma zdroju ,są tylko obietnice
Observer

Observer

Z tego co widzę i słyszę to Głuchołazy już są "zdrojem" dla PISowskiej jedynie słusznej władzy pod rządami najjaśniejszego słońca kraju nadwislańskiego J. Kaczyńskiego.
alecyrk
+8

alecyrk

Stały i nie zmienny temat Leśna, basen itp. Obiecywać , obiecywać i jeszcze raz obiecywać!
Na początek dla uwiarygodnienia, bo nic nie kosztuje może należałoby zrobić porządek w starostwie powiatowym w Nysie tzn. z Panem Starostą i jego bystrym sekretarzem . To propozycja dla szefowej PIS-u i kandydatki na posłankę RP.
Pan redaktor ma całkowitą rację, na pewno trzeba odkupić utracony przez miasto teren basenu.
Reszta to melodia bliżej nieokreślonej przyszłości. Cieszy bardzo, że są jeszcze tacy ludzie jak właściciel schroniska na Górze Chrobrego.
Tadek
+11

Tadek

Zimą to w całym mieście jest anty zdrój. Miasto wielki smog. Miasto zdrój znaczy ,brak wielu zakładów pracy i wszystkich kominów. Kto to obiecuje naiwnych szuka ,których nie brakuje.
oring
+21

oring

Ludzie, nie słuchajcie tych obietnic wyborczych bo to kłamstwa żeby dostać się do koryta, władza klamie i ci co chcą dostać się do władzy też kłamią, ponad 20 lat nikt nic nie zrobił w sprawie leśnej i basenu to teraz też nic nie zrobi...
Mieszkaniec
+11

Mieszkaniec

To zapraszamy już niebawem do tego "Zdroju"...sezon grzewczy .
Wtedy wszystko idzie w komin- oddychać nie można w mieście zimą!!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: