Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

agenci
Radni Wanicki i Wojnarowski działają tak, jakby nie ufali Przewodniczącemu Rady Miejskiej. Co chwilę Radny Wanicki wysyła pismo o udzielenie informacji w trybie informacji publicznej. Chcą otrzymywać wszystkie dokumenty, jakie trafiają do  Biura RM. Nawet te, które dopiero dostaną oficjalny obieg na przykład na najbliższej sesji. Ba, chcą nawet pisma adresowane do samego przewodniczącego RM. Ostatnio wpadli do biura RM i zaczęli robić zdjęcia wyciągniętych dokumentów z teczek. Nie chodzi o to , by te dokumenty były poufne, bo takie nie są, ale tak się nie robi - mówi Mariusz Migała, przewodniczący RM  - Radni dezorganizują pracę biura ciągle żądając dostępu do dokumentów, które i tak będą rozsyłane do radnych. W rezultacie biuro musi robić kopie wszystkich dokumentów specjalnie dla radnego. Te dokumenty potem najczęściej są publikowane na portalu Jacka Wanickiego. 

Temat znalazł nawet swój wątek na sesji. Wywiązała się kłótnia, w której radny, swoim zwyczajem zaczął przekrzykiwać wszystkich. To już standard radnego.  - Nie można Jackowi nic powiedzieć, on nie da nikomu nic powiedzieć, tylko on mówi to co on chce. A komuś innemu się wszystko przerywa i oskarża, że mówi nieprawdę - trafnie podsumował Wanickiego radny Stanisław Szul. 

Zachowanie Wanickiego zdenerwowało nawet spokojną radną Barbarę Reszkę, która skomentowała jego zachowanie. Całość wypowiedzi  poniżej do odsłuchania.

 

Foto w nagłówku: Fotomontaż

 


 Dziś, tj. 28.09.2019 otrzymaliśmy przez Onlinekontakt pismo Radnego Jacka Wanickiego zawierające jego stanowisko w temacie. Publikujemy je poniżej:

 

Radni, którzy chcą dobrze wypełniać swoje obowiązki, powinni mieć możliwość otrzymywania korespondencji, która jest do nich kierowana. W poprzedniej kadencji RM Przewodniczący wysyłał na skrzynki radnych korespondencję, która wpływała do niego i którą on kierował do innych instytucji. Niestety, w tej kadencji ta praktyka się zmieniła i nie wszystkie pisma, które wpływają do RM, są udostępniane mnie radnemu. Nie cała korespondencja adresowana do: „Radni Rady Miejskiej”, „Rada Miejska”, „Do wiadomości Rady Miejskiej” docierała do mnie. Nic też dziwnego, że kiedy byłem pytany przez mieszkańców naszej gminy, jak został rozwiązany ich problem, z którym zwrócili się do radnych, trudno mi było wyjaśnić, że korespondencja mieszkańców w ogóle do mnie nie dotarła. Wiele razy zwracałem Przewodniczącemu uwagę, że radni powinni otrzymywać pisma skierowane do nich i do Rady Miejskiej. Moje uwagi nie zmieniły jednak sytuacji. W związku z tym skorzystałem z prawa, które ma każdy obywatel w naszym kraju, a jest to prawo do uzyskiwania informacji publicznej. A korespondencja wpływająca do RM jest korespondencją publiczną. Co więcej każdy obywatel ma prawo wglądu do korespondencji kierowanej do Przewodniczącego Rady Miejskiej. Niestety, jeden z moich wniosków o informację publiczną nie został prawidłowo zrealizowany, gdyż nie przesłano mi wszystkich pism (jedno z pism przesłano mi z około tygodniowym opóźnieniem). Miałem wątpliwości, czy cała korespondencja została mi udostępniona, więc z radnym Wojnarowskim udaliśmy się do biura Rady Miejskiej, aby przejrzeć znajdującą się tam dokumentację. Radni mają, bowiem prawo na podstawie Ustawy o samorządzie gminnym wglądu w działalność urzędu gminy. Chcę podkreślić, że niepotrzebne byłyby wnioski o udostępnianie informacji publicznej i przeglądanie dokumentacji w biurze Rady Miejskiej, gdyby pan Przewodniczący należycie wypełniał swoje obowiązki i udostępniał korespondencję kierowaną do Rady Miejskiej i radnych, a tym samym nie ograniczał mojego prawa do wykonywania mandatu radnego. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Sebastian 1
+11

Sebastian 1

Cytuję Maciej:
Ależ bzdury Pan pisze !!! Panie Sebastianie !!! Aż wstyd powiedzieć, że jest Pan osobą dorosłą i angażuje się Pan w życie mieszkańców... zapraszam na kolejne posiedzenie RM i dokładnego słuchania bzdur, którymi zajmuje się Pan Jacek. Jemu się nie chce, jemu zależy na tym, aby przeszkadzać i kończyć sesje tzw. niedokończoną . Nie są mu znane procedury, tajność, jawność itd. On ma swój świat. I jak dla mnie to powinien otrzymać naganę słowną od przewodniczącego, by usłyszało to całe miasto. Drugim wyjściem jest pozbawienie pieniacza głosu i pozbawienie mandatu. Za co? Za brak wspołpracy i logicznego myslenia.Dlaczego Pan mnie obraża, ze piszę bzdury. Kazdy ma prawo do własnego zdania i trzeba to szanować!
Dlaczego nikt nie ingeruje na aroganckie słownictwo kogoś kto bardzo czesto na sesji takiego używa.
Tego sie nie slyszy?
Maciej
-8

Maciej

Cytuję Sebastian 1:
Bardzo dobrze, że mamy radnych agentów WW! Jeśli mają prawo dostępu do pism a ich nie otrzymują to wielkie brawa za to, że im się chce!!!


Ależ bzdury Pan pisze !!! Panie Sebastianie !!! Aż wstyd powiedzieć, że jest Pan osobą dorosłą i angażuje się Pan w życie mieszkańców... zapraszam na kolejne posiedzenie RM i dokładnego słuchania bzdur, którymi zajmuje się Pan Jacek. Jemu się nie chce, jemu zależy na tym, aby przeszkadzać i kończyć sesje tzw. niedokończoną . Nie są mu znane procedury, tajność, jawność itd. On ma swój świat. I jak dla mnie to powinien otrzymać naganę słowną od przewodniczącego, by usłyszało to całe miasto. Drugim wyjściem jest pozbawienie pieniacza głosu i pozbawienie mandatu. Za co? Za brak wspołpracy i logicznego myslenia.
Maciej
-8

Maciej

Cytuję Jaś:
Pieniacz.
Czekam aż ktoś w końcu przeprowadzi rzetelną kontrolę w szkole stowarzyszeniowej w której pan Pieniacz pracuje.
On chce kontrolować wszystko i wszystkich, ciekawe, że jak pojawia się temat stowarzyszeniówek to zaraz ukręca temu łeb.
Może ktoś się temu w końcu przyjrzy na poważnie.


Dokładnie, jak tylko podejmuje się temat stowarzyszeniówek, to temat jest chowany od dywan. A są to twory sztucznie utrzymywane i nie powinny istnieć. np. w Prudniku spadła liczba klas w szkołach podstawowych, bo młodzież dojeżdża do Jarnołtówka. A to już duża przesada. Dlaczego Wydział Oświaty się zgadza na takie rozwiązanie? Rozumiem, że gdyby był nadmiar dzieci w klasach... to takie rozwiązanie jest dobre, Ale w przypadku innym, jest to niedopuszczalne !!! I dlatego, tak jak w Burgrabicach czy Gierałcicach, gdzie Pan Jacek pracuje, szkoły stowarzyszeniowe powinny jak najszybciej zniknąć !!! A wiemy, ilu uczniów jest w tych oddziałach. jest bardzo podejrzane, dlaczego są nie do ruszenia ???
Karolina
+7

Karolina

Najlepsi agenci spośród radnych ! Pan Wanicki zawsze przygotowany do sesji, zawsze zabiera głos, ma wiele do powiedzenia. Są radni, że zagłosują na NIE ale nigdy w wypowiedziach tego nie uzasadnia. Milczą i przyciskaja guzik. Ludzie naprawde oglądają sesję tylko publicznie boją sie wypowiadać swoje zdanie.
Sebastian 1
+12

Sebastian 1

Bardzo dobrze, że mamy radnych agentów WW! Jeśli mają prawo dostępu do pism a ich nie otrzymują to wielkie brawa za to, że im się chce!!!
Ola
+15

Ola

Hmmm szkoda że czepiamy się Pana Wanickiego, który zna zasady dobrego wychowania ( słucham każdej sesji ) a radni nie czepia się słownictwa cyt. Szybko to można pchły łapać, Panu to tylko procenty w głowie itd. Wszystko to skierowane do Pana Wanickiego. Gdzie wtedy są pozostali radni??? Nie przeszkadza im ten arogancki język?
Jaś
-16

Jaś

Pieniacz.
Czekam aż ktoś w końcu przeprowadzi rzetelną kontrolę w szkole stowarzyszeniowej w której pan Pieniacz pracuje.
On chce kontrolować wszystko i wszystkich, ciekawe, że jak pojawia się temat stowarzyszeniówek to zaraz ukręca temu łeb.
Może ktoś się temu w końcu przyjrzy na poważnie.
Krzysztof B
+20

Krzysztof B

Przesłuchalem nagranie i twierdzę, że Pan Jacek Wanicki wypowiada swoje zdanie w sposób spokojny i bardzo opanowany. Na nagraniu słychać podniesiony głos u innych radnych!
Natomiast to, że jest bardzo zainteresowany wszystkimi sprawami i chce byc zawsze przygotowany do sesji jak dla mnie jest to na plus. Pozdrawiam

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.