Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

banerwyborczy
Ostatni tydzień kampanii wyborczej to gorący okres. Dla kandydatów, którzy wszelkimi sposobami pragną dotrzeć do wyborcy, jak i samych wyborców, którzy,  o ile chcą brać udział w głosowaniu, a są poza swoją gminą, muszą spełnić pewne warunki.  Kandydaci promują się jak tylko potrafią. Uczestniczą teraz w niemal każdym wydarzeniu, w którym mogą się zaprezentować. Inna metoda to dotarcie do świadomości wyborcy poprzez bannery wyborcze. Tych w gminie mamy pod dostatkiem, często umieszczonych w przestrzeni wyborczej z łamaniem prawa. Często takie bannery zaklejane są bez poszanowania jakichkolwiek zasad. Zaklejania plakatów wydarzeń w mieście, umieszczanie ich w miejscach, gdzie nie powinny. Gdyby ilością umieszczonych banerów kandydat mógł wygrać wybory, to niektórzy mieliby już zwycięstwo w garści.

Zdarzają się także inne naruszenia prawa - niszczenie banerów. A niszczenie takich materiałów wyborczych jest karane według prawa. Przykład zniszczenia w zdjęciu nagłówkowym - to na ulicy Andersa. 

Co grozi za przyłapanie na niszczeniu baneru?

Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny ( do 5 000 tys. złotych ). 

-Za zrywanie plakatów wyborczych można nałożyć również mandat karny zgodnie z taryfikatorem w wysokości 150 złotych – dodaje Dorota Garbacz z nowotarskiej Policji

Są też osobne przepisy, które regulują zasady umieszczania ogłoszeń, w tym plakatów wyborczych. Niestosowanie si,ę do nich, również podlega karze. Zgodnie z art. Art. 63a. § 1 kodeksu wykroczeń:

„Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. Grzywna również wynosi w tym przypadku nawet do 5 tys. złotych.

 

Wyborca, o ile nie przebywa w swoim miejscu zamieszkania, może brać udział w głosowaniu w innym lokalu wyborczym pod warunkiem, że wypełni wniosek o dopisanie go do wyborców w innym miejscu. Może to zrobić przez internet, o ile się posiada profil zaufany, który potwierdzi tożsamość. Druga, tradycyjna metoda to wizyta w urzędzie gminy i wypełnienie wniosku o dopisanie do listy wyborców. Ma na to mało już czasu - do 8 października. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Czesław
+2

Czesław

"zoj" i "hehe" to ciągle ten sam trollek...ciekawe pod jakim następnym nickiem występi na forum :D
hehe
-3

hehe

Cytuję MyślenieNieBoli:
..., że z tak brudnego nasienia jak ciebie spłodzili to nikogo nie spłodzono na świecie i poza nim!...,
...to niech się wypowiada pod swoim imieniem i nazwiskiem oraz niech dołączy urocze zdjęcie swojej twarzy(choć możliwe, że może bez przeszkód w zastępstwie twarzy używać swojej tylnej nierozumniej części ciała i prawdopodobnie cały czas tylko tej tylnej części ciała używa)


Myślisz pajacu, że jesteś lepszy od "zoj", a robisz dokąłdnie to samo.
MyślenieNieBoli
+3

MyślenieNieBoli

Cytuję zoj:
kto niszczy? Wiadomo, pisowskie nasienie, oni inaczej nie potrafią


Choć niekoniecznie jest mi po drodze z partią rządzącą, to czytając twój(Trollu) wpis od razu zrozumiałem, że z tak brudnego nasienia jak ciebie spłodzili to nikogo nie spłodzono na świecie i poza nim! Dziwię się tylko Redaktorowi tego portalu, bo wolność słowa i wyrażanie opinii nie polega na obrażaniu innych osób, tylko na CO NAJWYŻEJ wypowiedzeniu się za lub przeciw czemuś używając przy tym normalnych argumentów nie mających na celu obrażania drugiej strony. Jeśli taki Troll internetowy jest takim bohaterem to niech się wypowiada pod swoim imieniem i nazwiskiem oraz niech dołączy urocze zdjęcie swojej twarzy(choć możliwe, że może bez przeszkód w zastępstwie twarzy używać swojej tylnej nierozumniej części ciała i prawdopodobnie cały czas tylko tej tylnej części ciała używa) :P :-* Dbanie o dobro wspólne i o piękno języka polskiego oraz pilnowanie by idiotycznych wypowiedzi nie było na forach i czatach internetowych to przede wszystkim zależy od Moderatorów tychże stron internetowych, no ale najczęściej poszczególni właściciele takich czatów i takich forów internetowych w sposób świadomy(biznes reklamowy itd.) pozwalają na radykalizowanie wypowiedzi w internecie i trollowanie, bo "to takie fajne"...a potem nagle wszyscy nawołują do kampanii przeciwko trollowaniu w sieci... Gdyby od razu usuwano idiotyczne i chamskie wypowiedzi to by nie było tego problemu już od dawna(no ale przecież chodzi o biznes). Przykre, ale prawdziwe! Zaznaczam, że usuwanie idiotycznych niemerytorycznych wypowiedzi najczęściej chamskich i wulgarnych nie ogranicza wolności słowa tylko ją porządkuje i sprowadza na tory cywilizowanego wypowiadania się na argumenty a nie na inwektywy(dla niewtajemniczonych to trudne słowo niech sobie sprawdzą w słowniku) :P Udanego i miłego tygodnia dla wszystkich i dla tego Trolla na którego Redaktor nie zareagował w porę to także! :lol: :-*
gumik
-2

gumik

Pchają się do koryta ale i tak żaden z nich nie zrobi nic, będą się dzielić nagrodami, premiami i tyle, szkoda czasu na wybory, lepiej posiedzieć w domu przed TV

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: