Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bortnKamil Bortniczuk rezygnuje z funkcji Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej - poinformowały media. To kolejna rezygnacja z funkcji przez członka Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Wczoraj z funkcji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Obie rezygnacje to pokłosie konfliktu z PiS, dążącym za wszelką cenę do wyborów 10 maja. Porozumienie Jarosława Gowina nie zgadza się z tym terminem ze względu na pandemię. Partia postuluje, by zmienić konstytucję tak, by obecna kadencja Prezydenta Andrzeja Dudy trwała o 2 lata dłużej. 

Partia Gowina swoimi poczynaniami nie chce wywołać upadku obecnego rządu. Ze swoimi 19 posłami, gdyby wyszła z koalicji z PiS i Solidarnej Polski zainicjowałaby możliwość upadku rządów prawicy lub, co równie prawdopodobne, powstanie rządu mniejszościowego PiS. Partia rezygnacje swoich członków z funkcji tłumaczy zaś tym, że Gowin i Bortniczuk, jako posłowie będą mieli ułatwione zadanie przekonania do pomysłu zmiany konstytucji opozycję. 

Dziś przegłosowano Wybory Korespondencyjne. Wczoraj to samo głosowanie PiS przegrało - nie wprowadzono pomysłu głosowania za pomocą Poczty Polskiej do porządku dziennego Sejmu. To, że wczoraj nie udało się tego punktu wprowadzić do prac jest zasługą po części posłów Gowina. Partia pozostawiła swoim posłom wolność głosowania za projektem. Sam Kamil Bortniczuk deklarował, że będzie głosował przeciwko ustawie o wyborach korespondencyjnych, jednak później zagłosował za. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Observer
+2

Observer

Cytuję ktos:
Co to za typ? Kolejna chorągiewka polityczna! Ludu mój ludu obudź się! Pandemia strachu i psychozy przeminie a politycy dalej będą nas mamić tylko teraz mają większą władze. Gdy okręt tonie to szczury pierwsze ze statku uciekają. Większa inwigilacja ! Do roboty ludu ciemny! " Toć roboty u nas ni ma, i co ty na to powiesz?" Gdzie ten waleczny naród ? Podnieśli koszty śmieci 2 razy, gmerają coś przy emeryturach, milion podatków w cenie paliwa - dlatego takie drogie itd. Robią z nami co chcą i nikt nie wychodzi protestować. Naród bierze wszystko na klatę. Witamy w Orwellowskim Świecie.


"....The Lord is my shepherd, I shall not want
He makes me down to lie
Through pastures green he leadeth me the silent waters by
With bright knives he releaseth my soul
He maketh me to hang on hooks in high places
He converteth me to lamb cutlets
For lo,m he hath great power and great hunger
When cometh the day we lowly ones
Through quiet reflection and great dedication
Master the art of karate
Lo, we shall rise up
And then we'll make the bugger's eyes water....."

Pink Floyd " Sheep"
ktos
+12

ktos

Co to za typ? Kolejna chorągiewka polityczna! Ludu mój ludu obudź się! Pandemia strachu i psychozy przeminie a politycy dalej będą nas mamić tylko teraz mają większą władze. Gdy okręt tonie to szczury pierwsze ze statku uciekają. Większa inwigilacja ! Do roboty ludu ciemny! " Toć roboty u nas ni ma, i co ty na to powiesz?" Gdzie ten waleczny naród ? Podnieśli koszty śmieci 2 razy, gmerają coś przy emeryturach, milion podatków w cenie paliwa - dlatego takie drogie itd. Robią z nami co chcą i nikt nie wychodzi protestować. Naród bierze wszystko na klatę. Witamy w Orwellowskim Świecie.
Kolo
+9

Kolo

Panie Kamilu znane powinien się Pan wstydzić Ale najgorsze jest to że nadal się Pan upiera mimo że nie macie racji. K9ok
dokładnie
+11

dokładnie

To nie tak. Wszystko było dobrze, dopóki łódka wody nie zaczęła nabierać. Widmo kryzysu i problemów z nim związanych.
kamilofun
+18

kamilofun

I taka mnie jeszcze refleksja naszła ...
Władza: "ale nam się piękny wirus trafił, możemy łamać prawo, wycierać zadek Konstytucją i tworzyć nocne cuda w sejmie, a wszystko ciemny lud kupi bo to w trosce o jego zdrowie i życie"
Przecież można to było wszystko zrobić zgodnie z prawem co wskazuje RPO. Takie rządzenie demoralizuje wielokrotnie szybciej, bo epidemia w końcu przeminie, a ochota na takie rządzenie i organizowanie po swojemu obywatelom życia pozostanie. Ale co z tym zrobić, skoro ciemny lud zna historię na poziomie edukacyjnym ostatnich popisów telewizyjnych, więc"
wodzu prowadź, masz nasze pełne zaufanie i dziękujemy ci towarzyszu KOBA
anonimus
+27

anonimus

Cyrk dosłownie cyrk... Pan poseł tak nas "pięknie" reprezentuje- najpierw mówi że partia "Porozumienie" przeciw wyborom kopertowym A tu nagle kiedy głosowanie jest jednym z 12 posłów tej partii którzy byli za... A na koniec wisienka na torcie w postaci rezygnacji z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie... żałosne, przegrał Pan tym wszystko... to wszystko to jeden wielki cyrk albo jak to się mówi "cuda" na wiejskiej takie jak podpis pod wnioskiem Pani poseł W.P. która nie była w Warszawie tylko głosowała przez komputer w Opolu
antypis
+22

antypis

Tu nie ma nawet co się specjalnie rozwodzić nad karierowiczem Jest takie bardzo brzydkie ale bardzo życiowe przysłowie Kto się chu.... urodził ten kanarkiem nie zdechnie
Observer
+25

Observer

Te machiavelli'czne zagrywki bandy Kaczyńskiego mamią "ciemny lud' ( jak to mawiał pies łańcuchowy PISu niejaki Kurski). Ta ustawa z Gowinem - człowiekiem który nie ma krzty przyzwoitości i własnego zdania- pokazuje tylko jak ciemny mamy naród. Podobnie Bortniczuk który szuka tylko wazeliny. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Za kilka miesięcy gdy bezrobocie sięgnie 30-40% w skali kraju ta patologia 500+, wszelkiej maści nieroby i dziecioroby wywiozą bandę Kaczyńskiego za Ural. Skarb Państwa juz jest pusty, a Polska bankrutem. To pokłosie kupowania "kiełbasy wyborczej" by za wszelka cenę pozostać u sterów władzy. Od dawna wiadomo, że Kaczyński nie cofnie się przed niczym byle zachować włądzę. Wystarczy mu spojrzeć w oczy i jak na dłoni widać, że to oczy paranoika.
Mey
+29

Mey

Gdyby Gowin naprawdę był przeciwny to zagłosowałby na "nie", a nawet mógłby zerwać koalicję, ale wtedy mogło by się wszystko posypać i w razie wyborów, kto wie, może zabraknąć konfiturek; a tak powie, że się starał, ale Kaczyńskiemu nie zaszkodzi. Nie od dziś wiadomo, że to człowiek bez kręgosłupa.

Bortniczuk nie lepszy, pamiętajmy przy kolejnych wyborach jak się zachowywał gdy był u władzy, pewnie i tak znajdzie sobie jakąś ciepłą posadkę, ale przynajmniej nie będzie mógł mówić, że reprezentuje społeczeństwo, bo on reprezentuje wyłącznie siebie i swoją kieszeń.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: