Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Rozmaitości

Czytaj więcej...Już jutro zapraszamy na prelekcję dr Pawła Szymkowicza. Tym razem będziemy mogli posłuchać prelekcji na temat naszego miasta. Jest to spotkanie online w ramach akcji " Myszką po mapie"  Organizatorem jest Koło Grodzkie PTTK im. Ludomira Sawickiego - Kraków i Klub Przewodników i Pilotów Wycieczek Ziemi Opolskiej.  Serdecznie zapraszamy. Start prelekcji pod linkiem poniżej. Początek zaplanowano na godzinę 17.30.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej... 

  My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
   Zapraszamy z każdej Rodziny z danej ulicy jedną osobę - reprezentanta danej Rodziny. W intencjach Mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione Msze Święte, które będą transmitowane przez Internet - zapraszamy do wspólnej modlitwy.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

      Dzięki upartości Leszka Indyka po 16 latach powróciły na swoje miejsce lampy, które po zdjęciu  rzekomo zaginęły. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

       Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie dostępne już są  Kalendarze Głuchołaskie na rok 2021.Tym razem autorem zdjęć do kalendarza, który zawiśnie jak co roku na ścianie nie tylko w kraju, ale również za granicą naszego kraju jest Łukasz Winiarski. Cena kalendarza to tylko 15 zł. Foto: UM Głuchołazy.

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

        W związku ze stanem wyjątkowym, który wprowadzono u naszych sąsiadów w dniu 5 października. Wieża Widokowa na Kopie Biskupiej została zamknięta dla turystów. Stan wyjątkowy będzie trwał 30 dni. Oprócz wieży na pograniczu polsko - czeskim zostały zamknięte dla odwiedzających takie atrakcje jak Zlatorudne Mlyny oraz Sztolnia Pocztowa niedaleko Zlatych Hor.

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
"Po Głuchołazach krąży firma "NAT-DOOR" z siedzibą w Cielimowie, która informuje o wymianie drzwi u wszystkich mieszkańców w bloku. Szczególnie zwraca się ona w stronę ludzi starszych, namawiając ich do zmiany drzwi wejściowych, zapewniając, że inni mieszkańcy podpisali już zgodę.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Zdjęcia otrzymaliśmy na online kontakt. Piękna pogoda sprzyja nie tylko spacerom, ale w naszej gminie mamy wiele miejsc do których można pojechać rowerem. Niestety patrząc na zdjęcie otrzymane od czytelnika nasuwa się pytanie: Czy po raz kolejny służby odpowiedzialne za stan pobocza należycie wykonują swoją pracę? Przy dwóch rowerach na chodniku, można się spotkać, ale w poradni chirurgicznej, a nie na drodze. Wysłaliśmy do GDDKiA zapytanie odnośnie  drogi wojewódzkiej 411. 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

     Zapraszamy na Święto Kolorów, które odbędzie się dnia 13 września 2020 roku w Muszli Leśnej. Start o godzinie 14.00. Będzie się działo będzie dobra zabawa. Serdecznie zapraszamy, my również postaramy się pojawić z aparatem.

Więcej informacji o świecie kolorów na stronie internetowej www.swietokolorow.pl

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

 Czytaj więcej...

 

   O tym wiemy od dawna. Każdy parkuje tam gdzie mu sie podoba lub tam gdzie znajdzie kawałek miejsca do zaparkowania. Brakuje miejsc parkingowych, eureki tutaj nie odkryliśmy, ale najwyraźniej MSM w Głuchołazach postanowiła pójść na wojnę z mieszkańcami Osiedla Koszyka.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.