Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Rozmaitości

Czytaj więcej...Wygląda pięknie. Dwa dni temu ważąca kilkadziesiąt ton konstrukcja została przepchnięta nad rzeką. Niestety ciągle pod górę tak można powiedzieć o budowie kładki pieszo - rowerowej. Opóźnienia są duże, ale nie martwmy się jeszcze kilka tygodni i będziemy mogli przejść na drugą stronę miasta. Nie mostem huśtanym nie mostem Andrzeja, tylko kładką. My mamy pomysł na nazwę nowego mostu. A państwo? Jakby państwo nazwali nową przeprawę? Zapraszamy do galerii, tam kilka fotek od pana Mateusza i pana Janusza. Dziękujemy.

dji_export_1650970400810dji_export_1650985748894dji_export_1650985981796dji_export_1650986013735img-20220427-wa0029img-20220427-wa0031img-20220427-wa0036img-20220427-wa0038img-20220427-wa0039

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


                  Czytaj więcej...

        Chór Capricolium po dwóch latach przerwy powraca, aby uświetnić uroczystości związane z Triduum Paschalnym w naszej parafii.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...

   Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz zaprasza wszystkich chętnych do akcji sprzątania szlaków turystycznych na Górze Chrobrego. Zbiórka o godzinie 9.00 w sobotę na placu przy Amorku. Serdecznie zapraszamy.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...

     Już jutro w Centrum Kultury w Głuchołazach odbędzie się spotkanie z panem Zdzisławem Baranem. Himalaje "goniąc marzenia". Początek spotkania na które zapraszamy zaplanowano na godzinę 17.00. Spotkaniu będzie towarzyszyć mini-wystawa prac grupy malarskiej Keramos. 

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 

     W dniach 14-18 marca 2022 roku na głuchołaskim Rynku odbędzie się zbiórka żywności oraz artykułów higienicznych i chemii gospodarczej. Ty też możesz pomóc. Więcej informacji na plakacie.  

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...

    W sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuchołazach o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie z burmistrzem miasta, panem Edwardem Szupryczyńskim, które będzie dotyczyło sytuacji na Ukrainie.  Podczas spotkania zostaną omówione tematy związane z możliwością pomocy uchodźcom z Ukrainy, wspólnie możemy więcej!!! Serdecznie zapraszamy.   

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej... Na wstępie możemy powiedzieć: "Dziękujemy". 12lat temu, 10 stycznia 2010 roku, portal glucholazyonline.com.pl rozpoczął swoją działalność.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

   Już po raz 24 Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz oraz Starosta Zlatych Hor przywitali Nowy Rok na Kopie Biskupiej. Pogoda nie rozpieszczała, ale turyści jak zawsze nie zawiedli, choć podobnie jak w latach ubiegłych, pandemia pokrzyżowała plany, oraz restrykcje jakie rząd czeski wprowadził kilka dni temu.  Dziękujemy za zdjęcia przesłane przez czytelników. I jednocześnie zapraszamy na jubileuszowe XXV spotkanie, które już za 365 dni, odbędzie się na Biskupiej Kopie. 

 

 

 

 

 

 Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...

 Głuchołazianin, Tomasz Kozieja którego większość osób kojarzy ze sceny muzycznej od wielu lat łączy hip-hop z psychologią.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...   

   

 

    Już za kilka dni wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Niestety tak dobre dla wielu mieszkańców, studentów połączenie bezpośrednie z Wrocławiem zostanie zastąpione bezpośrednim połączeniem z Opolem. Czy Opole jest bardziej atrakcyjniesze pod względem turystycznym tzn. liczba turystów z Opolszczyzny jest większa od liczby turystów z Dolnego Śląska - nie nam sądzić. Jak udało się dowiedzieć portalowi połączenie z Wrocławiem będzie, ale w Nysie będziemy mieli bodajże na przesiadkę, aż pół godziny.... 

    I tak można powiedzieć wiele lat walczyliśmy o powrót pociągu na nasze tory, a wychodzi jak wychodzi. Mamy wyremontowany dworzec, pociągi tylko w weekendy i długo długo nic. Choć jak nam donoszą zaprzyjaźnione wiewiórki z PKP jest światełko w tunelu, ale oby ono nie zgasło szybciej niż pomysły naszych włodarzy i zapał do walki o zwiększenie ilości połączeń do Głuchołaz. Może nic trudnego, ale dla niektórych to góra lodowa w startu z Titaniciem.

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.