Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

 dscf7188
    W meczu ostatniej, XV kolejki rundy jesiennej, piłkarze GKS-u Głuchołazy pokonali na wyjeździe drużynę Swornicy Czarnowąsy 1-0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Yourii Sondak. W tym spotkaniu od 60 minuty, GKS  grał w 10. Za zagranie ręką poza polem karnym z boiska wyleciał Popardowski.     Przypomnijmy, początek sezonu nie był udany dla naszej drużyny. Na inaugurację sezonu GKS uległ Polonii Głubczyce 0-3, niestety w II kolejce również nasz zespół schodził do szatni pokonany, MKS Gogolin - GKS 1-0, po 90 minutach. O trzeciej kolejce wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Jedna bramka zdobyta i aż osiem straconych. Tak można podsumować pojedynek z drużyną Unii Krapkowice. Na pierwsze zwycięstwo w IV lidze, musieliśmy czekać do IV kolejki, gdzie na trudnym terenie w Kędzierzynie Koźlu sprawiliśmy niespodziankę pokonując miejscowego Chemika 3-1. Jak się bramki strzela przypomniał sobie nasz najlepszy strzelec Andriy Malyk, który strzelił w tym spotkaniu dwie bramki, jedną dołożył Szymon Popera. V kolejka to popis jednego aktora. W 9 minut niczym Lewandowski w Bayernie, Malyk skompletował hatt-tricka. Strzelając  bramki drużynie ze Skorogoszczy odpowiednio w 11, 18 i 20 minucie spotkania.  GKS pokonał LZS Skorogoszcz 3-2. W VI kolejce ponieśliśmy czwartą porażkę w sezonie. Pomimo świetnej formy naszego napastnika, 5 goli w dwóch ostatnich meczach, Skalnik Gracze pokonał GKS 4-1. Jedynego szóstego gola w sezonie strzelił niezawodny Andriy Malyk, ale to nie pomogło w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w lidze, bowiem drużyna Skalnika Gracze strzeliła 4 bramki tracąc tylko jedną. VII kolejka, znów kolejny gol Malyka, otwierający wynik spotkania, druga połowa to popis gości z Głuszyny, niestety zapisujemy na koncie GKS-u piątką porażkę w sezonie Agroplon pokonał GKS 2-1. W ósmej kolejce GKS odniósł cenną, trzecią wygraną w sezonie. Po bramkach  Popery, oraz Sondaka, drużyna z Głuchołaz pokonała w Prudniku miejscowy MKS 2-0. Dwie bramki Sikory to za mało, aby pokonać drużynę z Większyc, bowiem goście strzelili w Głuchołazy aż 4. GKS Głuchołazy - Porawie Większyca 2-4.  W IX kolejce w derbach powiatu, 5-1 dla Polonii Nysa. Bramka Wojciecha Bajora w 7 minucie, pozwoliła nam optymistycznie patrzyć na dalszy rozwój spotkania, niestety kolejne 5 bramek, to popis miejscowych. Nie obyło się bez kontrowersji w tym spotkaniu, ale nie będziemy komentować sędziowania. 

O meczu ze Startem Namysłów wszyscy chcieliby zapomnieć, miał być komplet punktów z niżej notowanym rywalem, a przydarzyła się kolejna porażka. Trzy punkty pozostały w Namysłowie, gdzie miejscowy NKS pokonał GKS 3-2. Bramki dla GKS-u w tym spotkaniu zdobyli, Bajor, oraz Strzelecki. 

    Mecz XII kolejki był to mecz za przysłowiowe 6 pkt. z zamykającą tabelę drużyną OKS Olesno. Długo nie mogliśmy sforsować obrony gości, po I połowie przegrywaliśmy 0-1. Druga połowa to koncertowa gra naszych zawodników. Sygnał do odrabiania strat dał Andriy Małyk, który doprowadził w 59 minucie do remisu. Na 2-1 w 78' podwyższył  w popularny Simi. Było to 7 minut, które wstrząsnęły OKS-em. Bowiem na  kolejne dwie bramki nie musieliśmy długo czekać co uradowało kibiców w Głuchołazach.  W 81', oraz 85' Dima podwyższył na 3-1, 4-1. Tym samym nasz zespół po 3 porażkach z rzędu, odniósł czwartą wygraną w sezonie.

    W XIII kolejce pokonaliśmy w Strzelcach Opolskich miejscowego Piasta 3-0. Bramki dla GKS-u zdobyli: Dima, Popera, oraz Sondak.  W przedostatniej XIV kolejsce, GKS uległ na Stadionie Miejskim w Głuchołazach 1-2 drużynie z Ozimka.  Zaś na zakończenie rundy jesiennej w Czarnowąsach, GKS po golu Sondaka, pokonał  Swornice 1-0 odnosząc szóste zwycięstwo w sezonie. 

   Podsumowując GKS wygrał u siebie 3 mecze, 5 razy schodził z boiska pokonany. Na wyjeździe również 3 mecze wygraliśmy, przy 4 porażkach.  

Najlepsi strzelcy w naszej drużynie:

Malyk - 8 bramek,

Dima - 5 bramek,

Popera, Sondak - po 3 bramki,

Bajor, Sikora - po 2 bramki,

Drogosz, Strzelecki - po 1 bramce.

Najwyższą porażkę ponieśliśmy u siebie z Unia Krapkowice aż 1-8, zaś GKS w XII kolejce najwyżej bo aż 4-1 pokonał Olesno. Na początku marca zainaugurujemy rundę wiosenną piłkarskiej IV ligi. Czas na regenerację, brawa panowie za walkę i za 6 zwycięstw !!!

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: