FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

Wiadomości

Czytaj więcej...
W Polsce bije się na alarm - z powodu kryzysu klimatycznego w miastach jest coraz goręcej. A tymczasem władze, jakby żyły w innej rzeczywistości - dalej co przebudowa jakiegoś terenu to lanie betonu lub układanie kostki. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
Po jednym zdjęciu,  w którym publikowaliśmy człowieka załatwiającego swą "dużą" potrzebę, czas na kolejne. Internet zawrzał od ilości komentarzy w tym temacie. Jedni piszą o patologii w mieście, natomiast jest sporo internautów, którzy krytycznie patrzą na poczynania naszych włodarzy, którzy niemrawo w sprawie toalety działają. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy informację z Onlinekontakt naszej mobilnej aplikacji. Publikujemy wiadomość w całości, tak jak ją otrzymaliśmy.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Wczorajsze zdjęcie, jakie opublikowaliśmy na naszym FB z wybrykiem mieszkańca naszego grodu odbiło się szerokim echem nie tylko w mediach, ale również w UM, co skutkowało szybką informacją od burmistrza, gdzie... poinformowano o wszczęciu postępowania wobec pana, który mówiąc po młodzieżowemu, "poszedł na dwójkę", ostro w kwiaty na naszym głuchołaskim Rynku.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

Głuchołazy to od niedawna miasto sygnowane słoneczkiem należącym do Kapituły Orderu Uśmiechu. A skoro takie wyróżnienie od kapituły otrzymaliśmy, to i możemy spodziewać się co jakiś czas atrakcji z tym związanych. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...
Ludzie listy piszą... Tym razem przez naszą mobilną aplikację. A o co chodzi? O turystykę. Bo niby miasto stara się należeć do grona miejsc, które warto odwiedzić. Tylko że nie bardzo to wychodzi. Sezon już prawie, ale szlaki turystyczne nie przygotowane na przyjęcie piechurów. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
W ramach Ogólnopolskiego Rajdu Górami Pogranicza Polsko – Czeskiego uczestnicy wydarzenia zdobywają Pradziada (1491m n.p.m.), Biskupią Kopę (890 m n.p.m.) oraz Zlaty Chlum (891m n.p.m ). Finał wydarzenia miał miejsce 25 maja 2019 roku. Nowatorski projekt realizowany jest od 2018 r. i zakłada zdobycie pieszo lub rowerowo w ciągu kilku lat wielu gór Euroregionu Pradziad, w tym Biskupiej Kopy i „królewskiej góry kolarzy”- Pradziada.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

Obiecaliśmy wczoraj  w tym artykule, że pojawi się dalszy ciąg sprawy. Tak też czynimy.

Nadal tkwimy w pacie w kwestii finansów ZOZ w Głuchołazach. Przypomnijmy: pisaliśmy o tym że Zarząd Powiatu nie chce wspomóc finansowo w spłacie wymagalnych długów, zmuszając szpital do powzięcia komercyjnego kredytu, którego same odsetki to olbrzymie finansowe obciążenie. A podobna pomoc dla Głuchołaz była już prowadzona za czasów poprzedniego Zarządu Powiatu prowadzonego przez opcję polityczną PSL-PO-SLD. W jaki sposób? To powiat wprowadzał plan restrukturyzacji i w jego ramach finansował zadłużenie szpitala biorąc na siebie konieczność jego spłaty.

(Artykuł przeczytasz w czasie 4 - 7 minut)

Czytaj więcej...
To musiało się udać. Dobry pomysł i organizacja i jest efekt. Jaki? Tłumy obległy teren Muszli Koncertowej, która po remoncie wygląda teraz tak, jak powinien wyglądać teren, na którym swoje miejsce znalazło wiele imprez kulturalnych. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Pali się dom jednorodzinny na Makuszyńskiego. Do pożaru wezwano niemal wszystkie jednostki z gminy. Problemy z dotarciem na miejsce. Na miejsce wezwana została także policja i pogotowie - podejrzenie, że w budynku może być ofiara pożaru - to wstępne informacje, jakie otrzymaliśmy od świadków pożaru. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!