Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

file.android robot
W obecnych czasach dziennikarstwo opiera się w dużej mierze na współpracy z czytelnikami. Wiek 21 wymusił zmiany także w sposobie zbierania informacji. Aby łatwiej dotrzeć do czytelnika trzeba iść z duchem czasu. I tak, po 6 latach i my dorobiliśmy się tej nowoczesności. Z dumą mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową funkcjonalność naszego serwisu. Tym czymś, z czego jesteśmy dumni jest mobilna aplikacja na najpopularniejszy system w smartfonach - Android. 

Prawie każdy, szanujący się serwis internetowy posiada aplikację mobilną. Ale my poszliśmy dalej. Bo stworzyć aplikację, która będzie prezentować tylko treści z serwisu można zrobić w kilka minut. My chcieliśmy, by nasza aplikacja nie tylko służyła do przeglądania treści serwisu ale była pomocna dla mieszkańca miasta i gminy. 

Dlatego mamy zaszczyt zaprezentować aplikację mobilną serwisu Głuchołazyonline.com.pl. Jedną z nielicznych, która potrafi tak wiele, jak mało która z aplikacji należących do innych redakcji. 

1Co potrafi nasza aplikacja?

 Umożliwia przeglądanie artykułów. To podstawowa funkcjonalność. Ale nie tylko. Pomyśleliśmy o mieszkańcach, dlatego chcąc ułatwić im funkcjonowanie, nasza aplikacja umożliwia także sprawdzenie, jaka apteka ma aktualnie dyżur. Ta funkcjonalność naszego serwisu towarzyszy nam już ładnych klika lat. I jak mówią mieszkańcy i statystyki kliknięć na elementy serwisu - jest często używana. Dlatego nie mogło jej zabraknąć w mobilnej aplikacji.

Drugą funkcjonalnością, która zapewne będzie przydatna to Rozkład Jazdy Miejskiej Komunikacji. Biało-niebieski autobus zadomowił się już w umysłach mieszkańców. Jest stałym elementem ulic naszego miasta. A wiemy z kontaktów z mieszkańcami jak trudno jest im dotrzeć do rozkładu jazdy. Dlatego pełny rozkład jazdy będzie stałym, i mamy nadzieje, na bieżąco aktualizowanym elementem aplikacji. Tu liczymy na współpracę w urzędem. Tak, by jakakolwiek zmiana w rozkładzie  szybko do nas docierała, po to, by zaktualizować nasz rozkład jazdy i nie powodować pomyłek.

Oprócz tych powyższych funkcjonalności aplikacja posiada także bieżącą pogodę dla miasta i moduł zaproszeń. Czym są zaproszenia? To plakaty, które są nam nadsyłane przez organizatorów imprez w mieście. Dzięki stałej współpracy z Centrum Kultury i GOSiR otrzymujemy zawsze nowe plakaty promujące imprezy. Oczywiście takie imprezy to nie tylko te dwie, gminne instytucje. To także plakaty, które są nam nadsyłane przez stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i prywatnych organizatorów. 

Na koniec chcemy opisać tą najważniejszą funkcjonalność aplikacji. Tą, która ma charakteryzować nowoczesne podejście do współpracy z czytelnikiem. Mało która ze znanych redakcji ma tą funkcjonalność, a jej wdrożenie wymagało dużych nakładów pracy związanych z przystosowaniem naszego serwera do współpracy z tą funkcją. Jak dotąd, w sklepie Google Play znaleźliśmy jedyną taką - należy ona do najlepszego i najpopularniejszego i najnowocześniejszego serwisu informacyjnego - TVN24.

Wzieliśmy przykład z aplikacji mobilnej Kontakt24 telewizji TVN24. Tam służy ona do tego, by każdy, kto znajdzie się w centrum akcji, wydarzeń, jest świadkiem jakiegoś zdarzenia i chciałby za naszym pośrednictwem podzielić się z nami i naszymi czytelnikami tym, w czym brał udział, mógł otworzyć aplikację, wybrać opcję ONLINEKONTAKT i nakręcić film lub zrobić foto, które wraz z opisem wydarzeń trafią do nas. 

To właśnie z tej funkcji jesteśmy szczególnie dumni. To wyróżnik, którym możemy się pochwalić szczególnie. Takiej opcji nie mają nawet duże serwisy w naszym województwie. Nawet te duże o zasięgu nieporównywalnie większym niż nasz. Zadbaliśmy o to, by transmisja danych z Waszych smartfonów do nas była bezpieczna i dlatego tak dużo pracy i czasu to kosztowało. Aplikacja wykorzystuje niestandardowe, szyfrowane metody połączenia z naszym serwerem. Maksymalny rozmiar plików, jakie możecie nam wysyłać to 500MB, ale chyba nikt z Was nie będzie próbował wysłać nam pełnometrażowego filmu, prawda? Mimo to, limit jaki wprowadziliśmy jest w zupełności wystarczający i pozwala na wysłanie nam kilkuminutowego filmu nagranego przez smartfon w jakości HD. 

Pobierz bezpłatnie mobilną aplikację w sklepie Google Play

Aplikacja Glucholazyonline jest dostępna w sklepie Google Play. Każdy, kto posiada internet może ją pobrać po to, by być na bieżąco z nami. Będziemy wdzięczni za zgłaszane uwagi w pracy aplikacji, której rozwój nadal będzie kontynuowany. Dlatego co jakiś czas ta będzie aktualizowana. Aplikacja oczywiście potrzebuje do pracy dostęp do internetu. Może to być sieć Wi-Fi lub też internet w postaci danych mobilnych od Waszego operatora. Większość danych jest pobierana z naszego serwera, stąd ten wymóg. Zadbaliśmy jednak o to, by ilość danych pobieranych z serwera była znikoma i to zamierzenie udało się zrealizować. 

12345

Dziękujemy za współpracę i za to, że być może nasza aplikacja spodoba się Wam i będzie Wam towarzyszyć w życiu codziennym. Mamy nadzieję, że tak będzie i że polubicie jej możliwości. 

Napisaliśmy, ze jesteśmy dumni. Ale to od Was, drodzy użytkownicy serwisu, będzie zależeć, czy będziemy mieli powód do dumy. Na tą chwilę jesteśmy dumni, że po ponad miesiącu wytężonej pracy developera, pomysł na naszą aplikację doczekał się spełnienia. 

Podmiot odpowiedzialny za aplikację, twórca aplikacji: Fluento.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0