Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

hqdefaultOkoło 100 osób z Syrii ma gościć w ośrodku Skowronek w Głuchołazach. Część z pięćdziesięciu rodzin jakie trafią na Opolszczyznę. Mają mieć status uchodźcy - Nie chcemy tworzyć getta - powiedział w radiu opole ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas diecezji opolskiej. - Ośrodek ma być otwarty dla wszystkich. Postanowiliśmy, że pobyt Syryjczyków w naszej diecezji podzielimy na dwie fazy – wyjaśniał ks. Drechsler. Rozmówca tłumaczył to potrzebą uspokojenia zarówno polskiego społeczeństwa, jak i samych uchodźców. 

Zdaniem księdza jest wyraźna potrzeba stworzenia klimatu gościnności na naszej ziemi i próby pokonania fobii. – Chcemy, żeby Syryjczycy czuli się tu dobrze. Chcemy uniknąć efektu getta – wyjaśniał ks. Drechsler. Posłuchaj rozmowy.

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Gosia

Gosia

Bardzo mnie dziwi, że pojawiają się na stronach glucholazyonline.pl. artykuły sprzed 4-5 lat. Czy nic w Głuchołazach się nie dzieje NOWSZEGO? Może szkoda czasu na wyszukiwanie nowych sensacji?
Tomasz Szamot
-1

Tomasz Szamot

1. Chrześcijaństwo to stan ducha a nie przynależność etniczna.
2. Fobie antymuzułmańskie są bardzo skutecznie wykorzystywane przez ekstremistów islamskich do pogłębiania nienawiści. Prościej: im bardziej nakręcamy się nawzajem w nienawiści przeciw muzułmanom, tym bardziej ich ekstremistów wzmacniamy.
3. Nauka, poezja, literatura, budownictwo - kultura arabska - była potęgą na długo przed początkami cywilizacji zachodniej Europy.(np. używamy cyfr arabskich).
źródło: wielokrotny, nieturystyczny pobyt w wielu krajach arabskich i muzułmańskich
Maniek
+3

Maniek

Wstyd czytać takie artykuły!!! Dla Polaków nie ma miejsca w ich pokojach, a dla innych się znajdą? Jak to można zrozumieć? Polscy niepełnosprawni są fuj, a Syryjczycy są cacy? Takie traktowanie niepełnosprawnych powinno być karane z urzędu. Czyżby ojciec dyrektor Skowronka poczuł pełniejszą kasę w kieszeni? No, ma przecież swoją rodzinę, gdzieś tam. Podobno, jak się ma księdza w rodzinie, to się z głodu nie zginie.
gosia
+4

gosia

Skowronek niech pełni swoją funkcję, to znaczy otworzą podwoje dla niepełnosprawnych. A nie wymyśla jakichś syryjczyków. Bezsens.
JOJO
+2

JOJO

Cytuję Magma:
Cytuję Kris:
Cytuję troll:
Admin nie widzi tych wpisów ?
Panie Przemku tyle pan mówił o przestrzeganiu prawa, nie widzi pan w tych słowach podżegania do nienawiści rasowej i religijnej ?
Dlaczego teraz pan nie usunie komentarzy kilku debili ?
Dno po prostu dno.

Przepraszam za spóźnienie. Komentarz zdjęty. Pozdrawiam.

Kazdy ma prawo pisac co mysli jedni maja obawy drudzy nie . Nikt tu nikogo nie obraza , wiec nie szczuj .!


Czy nazwanie kogoś "debilem" jest w porządku? Ten troll to chyba prawa ręka ojca dyrektora.


Panie Przemku, nie powinien Pan usuwać żadnego wpisu. Bo każdy ma prawo do własnego sądu i własnych przemyśleń. Po to są te strony. To nie podżeganie do nienawiści rasowej. To opieka nad własną rodziną i przyjaciółmi. Czy Pan by dobrowolnie przyjął do swego domu tych pseudo "uchodźców"? Jeżeli ma Pan dzieci, to nigdy Pan tego nie zrobi. Bo to ludzie, których Pan kocha i dba o ich dobro. Więc nie są tu wypowiedzi namawiające do rasizmu. Człowiek, który ma dostęp do różnych źródeł przekazu, wie, co w trawie piszczy i ma prawo swoje sądy wypowiadać. I nie będzie ryzykował dla czyjegoś widzimisię.
Banda
+5

Banda

Cytuję Joker:
Hmmm a kto to wszystko oplaci? Rozumiem ze Caritas nie jest dotowany z budzetu panstwa(choc moge sie mylic) czyli wychodzi ze katolicy oplaca im pobyt


Nigdy w życiu !!! Nawet 1% nie dam !!! Kto zaprasza gości, niech ich utrzymuje, a nie wyciąga łapę po cudze !
Banda
+6

Banda

Cytuję antek:
Wysłuchałem całej rozmowy z księdzem.Przyjmujemy "naszych" gości w najlepszych ośrodkach, organizując dla nas jakieś miejsca zastępcze. Nic o tych ludziach nie wiemy, ale mamy się przed nimi otworzyć itd. Jeśli ci Syryjczycy są gośćmi księdza biskupa, to niech ich weźmie do siebie, a nie do mnie, pouczając jak mam się zachować.


Zobaczymy, jak długo ta pseudo gościna będzie trwała. Do mojego domu też goście przyjeżdżają, i mogą być jak długo chcą, po warunkiem, że nie na dłużej niż 3 dni.
Banda
+3

Banda

Cytuję Niper:
Do Anety. Ci Syryjczycy właśnie uciekają przed terorystami z Państwa Islamskiego, oby nie ściągneli ich do Głuchołaz za sobą bo to prawdziwi psychole którzy niewiernym odcinają głowy i kamieniują kobiety.


Sprowadzają ich księża. Czyli osoby, jak by tu powiedzieć "wiarygodne". Ale co to ma wspólnego z ich religią? Czyżby chodziło o legalny sex? U bram niebios?
Bartłomiej
+6

Bartłomiej

Cytuję jam jest:
Żona jakiś czas temu poszła do Skowronka prosić o jakąś pracę (staż) to jej ojciec dyrektor powiedział, że nie mają na to pieniędzy. Jak teraz słyszę o tych uchodźcach to mam ochotę iść do niego i napluć mu w twarz. Qr...a, wszystkim pomagać tylko nie swoim


Siostra moja tam pracowała. Takiego wyzysku jaki tak obowiązywał - nie do spotkania gdzie indziej. I wywoływali go rządzący.
Bartłomiej
+6

Bartłomiej

Cytuję Tomasz12:
Myślę, że uczciwie dla Głuchołazian byłoby gdyby właściciel Skowronka udał się najpierw do Syrii i zapoznał z tamtejszą kulturą, zwyczajami.

Większość z Was nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie przeszczepienie do Polski uchodźców z krajów arabskich. Ci tzw chrześcijanie są nasiąknieci wszechobecnym w państwach arabskich islamem z wszechobecną pogardą dla Kobiet. Tego chcemy w Głuchołazach ? Nie oszukujcie, że chrześcijanie z syri są inni. To jest kultura niezależnie od wyznania, która pomiata kobietami. Czyżby księża o tym nie wiedzieli. ?

A może celowo chcą przeszczepić do nas te arabskie wzorce. ?


Z tego, co wiem, to czarni lubią sex. Stąd kombinują, co by tu zrobić, aby był on legalny i wszem obecny. Tylko dlaczego naszym kosztem? Może poślemy do Syrii nawracających naszych czarnych? Skończy się nagonka, datki na tace, kolęda płatna i religia w szkołach.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: