Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu


jpg

W gminie Głuchołazy od początku roku spłonęło już około 25 kontenerów na odpady - informuje nas firma Ekom z Nysy, która odbiera śmieci z naszej gminy. Niestety, tak jest skonstruowana umowa, że za nowe, które kupujemy w Niemczech (bo w Polsce się nie produkuje), płacimy my - mówi nam Paweł Michel - inspektor z Ekomu-u.  - To jedna z najwyższych liczb, jeżeli chodzi o straty w wyniku pożaru wśród gmin, na których operujemy - dodaje. 

Razem z inspektorem przeanalizowaliśmy daty pożarów. Z częstości ich występowania raczej trudno powiedzieć, by zdarzyły się przypadkowo. Zdecydowana większość takich pożarów została celowo zainicjowana. A kontenery płoną masowo - nie po jednej sztuce ustawionej w boksie. Statystyki podają, że płonęło nawet po 5 sztuk jednocześnie. 

Najwięcej spaliło się na ul. Orzeszkowej. Tam dochodzi do notorycznego podpalania. Co tylko Ekom dostawi nowy kontener, wieczorem ten już płonie. Łącznie już 7 razy dochodziło do podpalenia. Podobnie jest na ul. Ligonia - tam również kontenery palą się regularnie. Pozostałe przypadki z innych ulic są sporadyczne. 

 

orzeszkowa

 

Koszty, jak już wspomnieliśmy, pokrywa Ekom. A jeden taki kontener to koszt od 680 złotych w przypadku najprostszej konstrukcji do 820 złotych dla tych rozbudowanych o mechanizm automatycznego zamykania. 

Mieszkańcy Orzeszkowej mają dosyć. Bo ile razy dostaną nowy kontener, to późnym wieczorem zapewne ten będzie się palił. Podejrzewają, że podpalacz działa, bo czuje się bezpiecznie pod osłoną nocy. 

- Mieliśmy nawet pełnić dyżur obywatelski, by pilnować kontenerów. Ale jak to zazwyczaj bywa - z planów nic nie wyszło. 

Co dalej? Mieszkańcy czekają na kolejny pożar. O podpalanie kontenerów oskarżają wandali, którym z braku adrenaliny i wrażeń przychodzą do głowy takie pomysły. Jednak to, kto podpala kontenery jest tylko przypuszczeniem. Nikt nikogo nie złapał za rękę. I nie wiadomo czy do tego dojdzie, a jeżeli już to kiedy. 

 

Mieszkańcy narzekają, że nie mają skąd uzyskać pomocy.  Nikt nic nie robi. Mówią że boks na odpady nie jest dostatecznie oświetlony. Mimo zgłoszeń mieszkańców, MSM nie bardzo chce tą sytuację poprawić. Dochodzenie w sprawie prowadzi Policja, ponieważ Straż Pożarna, gasząc pożar, z automatu zgłosiła możliwość podpalenia.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Blodi
+8

Blodi

Palenie i rozwalanie śmietników, kontenerów zrzucanie po schodach na ul. Skłodowskiej, a wszystko dlatego, że albo ludzie nie zgłaszają na policje, albo taka jest skuteczność policji. Osobiście uważam, że za wandalizm i za tego typu rzeczy powinny być najdroższe mandaty i godziny prac społecznych, bo jest to niszczenie wspólnego mienia publicznego. Może wtedy ta hołota czegoś by się nauczyła. Nie wolno pozwalać, bo wtedy takie wandale czują się bezkarni, a zaj***ista jest zabawa w rozwalanie, można dać upust swoim emocjom. Tylko że później nie wiele brakuje do rozwalania czy podpalania samochodów...
Aki
+11

Aki

Podpalanie, haracze, niszczenie samochodów, powszechne pijaństwo i agresywne zachowanie, super. Co robią włodarze? Wywalają kasę na firankę, aby przysłonić sypiący się budynek. Gratuluję mieszkańcom, którzy nadal głosują na człowieka, który jedyne co robi to dodaje miastu "makijaż". Wynoszę się z tego miasta...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: