Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

lesnaNie udało się odkupić w drodze licytacji terenu  byłego hotelu "Leśna" i zniszczonych basenów kąpielowych. Licytację nieruchomości odwołano - poinformował nas Wiceburmistrz, Roman Sambor.  Zażalenie na zbyt niską kwotę wyjściową (662 250 tysiące złotych), której żądał Sąd w Prudniku złożyła spółka będąca właścicielem terenu. To ta sama firma, która miała budować tu nowoczesny dom seniora - przede wszystkim dla tego zagranicznego. Oczywiście nic z tego nie wyszło, a teren jest obciążony hipotekami, w tym ze strony gminy Głuchołazy - za nieopłacone podatki. 

Zażalenie będzie rozpatrywane przez sąd Okręgowy, po tym, jak Sąd Rejonowy zażalenia nie uznał. Nie oznacza to, że możliwość odkupienia terenu przepadła. Sprawa licytacji wróci zapewne do ponownego biegu po decyzji Sądu Okręgowego. Z tym , jednak, że kwota licytacji, o ile sąd przyzna rację wierzycielowi - może być wyższa. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek
+1

Maniek

Cytuję Bogusław Kanarski:
Chciałbym się odnieść do artykułu o odkupieniu terenu wokół hotelu Leśna przez Gminę.Według mnie odkupienie terenu jest spóżnionę o dekadę.Powinno go się odkupić gdy byliśmy na etapie projektowania budowy kąpieliska nawet za większą kwotę,która w obecnym czasie wynosiła ponad 2 mln zł.W tym czasie byłem jednym z radnych obecnej koalicji której sie spierałem i sprzeciwiłem w sprawie lokalizacji kąpieliska na ul. Kosciuszki.Do dzis uważam że jest nietrafionym pomysłem tej inwestycji.w tym czsie był to mój łabędzi śpiew.Koszt tego zadania jest o sto procent wyższy od pierwotnej ceny/wykup działek,droga ,parking,zasypywanie młynówkii.t.p oraznie ciekawa panorama w tym miejscu/.Za te pieniądze można byłoby wybudować piękny kompleks basenowy po byłym kąpieliskuLeśna który pod wzgledem położenia był trzecim w Europie.Możliwe że budowa tego zadania mogła potrwać jakieś 2 lata dlużej.Ale jakie efekty i korzyści zyskało by na tym miasto.Duża rotacja turystów,o wiele większe zainteresowanie inwestorów / nie hochsztaplerów/ obiektami jak Polonia,działka pod hotelem Leśna,działka po szpitalu MSW,duże korzyści finansowe dla obecnych restauratorów,sklepów,domów wczasowychi.t.p.Były też propozycje aby muszlę leśną przeniesćw kompleks kąpielisk na kościuszki,a to już byłaby całkowita porażka .Bylem zwolenikiem tego aby ta cześć miasta Gluchołazy Zdrój dalej nazywać"Perłą Turystyczną Opolscczyzny".Obecnie cieszy
mnie zrewitalizowany Park Zdrojowy,muszla,wybudowana Tężnia przez powiat , ale odtworzenie kąpieliska w tym miejscu,byłoby wisienką na torcie.A mamy wisienkę na gó.....Korzystając z tej okazji chciałbym się też odnieść do budowykrytej pływalni na ul.Moniuszki,też nie zgadzam się z tą lokalizacją tego obiektu w tym miejscu. Jest to mały teren,duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym,wjazd i wyjazd z drogi wojewódzkiej przy moście św.Andrzeja,gdzie obecnie mamy duży ruch / centrum miasta/.Takie obiekty buduje się na obrzeżach miast/ patrz na inne miasta/.Miejscem na taki obiekt byłby teren przy ul. Powstańców Sl. - dobre położenie z widokiem na Kopę Biskupią,trasa przelotowa od Czech,Podlesie ,Pokrzywna,Jarnotówek z miejscowości turystycznych.Duża możliwość reklamy tego obiektu.Bezkonfiktowy wjazd z drogi wojewódzkiej możliwy wyjazd do drogi powiatowej z kier. Konradowa.Duża działka ,bliskość do części zdrojowej szpital MSW osiedle,lepszej reklamy dla tego typu obiektu w tej okolicy nie potrzeba.Dużo osób też brało pod uwagę dla krytego basenu teren kąpieliska w Zdroju.Przciwnicy tej lokalizacji uważali że jest to teren niestabilny,ale ten argument zostawiam do osobistej analizy mieszkańcom naszego miasta.A ja chciałbym sie cofnąć do tej katastrofy powodziowej z 1997 r wskutek czego został zniszczony basen,tu w dużym stopniu przyczynił się ludzki czynnik,chodzi mi drożność kanałów kanalizacyjnych w tej części obiektu,który spowodował zator i wylew wody na basen jego zniszczenie.Dlatego nie mogę przejść obojetnie wokół tego tematu.Jest to mój osobisty komentarz i stanowisko.Przyjmę każdy obrazliwy wpis i zdanie na ten temat.Proszę nie winić mojej nostaligi za dawnym Zdrojem,ale realną i ekonomiczną perspektywę rozwoju naszego miasta.


Wraz z wieloma mieszkańcami jesteśmy za Pana zdaniem na te tematy i je w pełni popieramy. Wszystko w Pana wypowiedzi sie zgadza. Dziękujemy za wypowiedź !!!
ol

ol

Cytuję Jan Paul siedemnasty:
Cytuję kibic:
Mam takie pytanko Czy ktoś może wie za jaką kwotę została sprzedana Leśna wraz z terenami przez Gminę ?

z tego co wiem, to ona nie została sprzedana tylko jako wkład weszła w zwichrowany układ, który doprowadził do zagłady tego terenu, mówiąc krótko za darmo beż żadnych zabezpieczeń oddaliśmy teren cwaniakom. Wielu było za a po d... dostał tylko burmistrz Sz...


A niby jak dostał po dupie pan Szowdylas??? Mógłbyś mnie oświecić, bo jak ja pamiętam to nikt w całym urzędzie miasta nie odpowiedział nawet 1 złotówką za swoje nadużycia i działanie na szkodę mieszkańców
yhm
-2

yhm

A po co nam, mieszkańcom, ruiny po Leśnej ?
"Władza" powiesi plandeki ze zdjęciami byłego obiektu i będzie się szczycić kolejną cudowną inwestycją, tak jak z Polonią ?
Ludzie, którzy podejmują decyzję w naszym mieście mają ograniczone horyzonty i zero wiedzy na temat rozwoju miasta. Nie chce mi się rozwijać tematu, każdy widzi efekty ich "pracy".
Zamiast wydawać nasze pieniądze na rudery, wyremontujcie wreszcie Opolską i okoliczne drogi bo przez waszą niekompetencję niszczymy auta, buty i gubimy plomby z zębów jadąc po tych dziurach i super kostce.
Bogusław Kanarski
+7

Bogusław Kanarski

Chciałbym się odnieść do artykułu o odkupieniu terenu wokół hotelu Leśna przez Gminę.Według mnie odkupienie terenu jest spóżnionę o dekadę.Powinno go się odkupić gdy byliśmy na etapie projektowania budowy kąpieliska nawet za większą kwotę,która w obecnym czasie wynosiła ponad 2 mln zł.W tym czasie byłem jednym z radnych obecnej koalicji której sie spierałem i sprzeciwiłem w sprawie lokalizacji kąpieliska na ul. Kosciuszki.Do dzis uważam że jest nietrafionym pomysłem tej inwestycji.w tym czsie był to mój łabędzi śpiew.Koszt tego zadania jest o sto procent wyższy od pierwotnej ceny/wykup działek,droga ,parking,zasypywanie młynówkii.t.p oraznie ciekawa panorama w tym miejscu/.Za te pieniądze można byłoby wybudować piękny kompleks basenowy po byłym kąpieliskuLeśna który pod wzgledem położenia był trzecim w Europie.Możliwe że budowa tego zadania mogła potrwać jakieś 2 lata dlużej.Ale jakie efekty i korzyści zyskało by na tym miasto.Duża rotacja turystów,o wiele większe zainteresowanie inwestorów / nie hochsztaplerów/ obiektami jak Polonia,działka pod hotelem Leśna,działka po szpitalu MSW,duże korzyści finansowe dla obecnych restauratorów,sklepów,domów wczasowychi.t.p.Były też propozycje aby muszlę leśną przeniesćw kompleks kąpielisk na kościuszki,a to już byłaby całkowita porażka .Bylem zwolenikiem tego aby ta cześć miasta Gluchołazy Zdrój dalej nazywać"Perłą Turystyczną Opolscczyzny".Obecnie cieszy
mnie zrewitalizowany Park Zdrojowy,muszla,wybudowana Tężnia przez powiat , ale odtworzenie kąpieliska w tym miejscu,byłoby wisienką na torcie.A mamy wisienkę na gó.....Korzystając z tej okazji chciałbym się też odnieść do budowykrytej pływalni na ul.Moniuszki,też nie zgadzam się z tą lokalizacją tego obiektu w tym miejscu. Jest to mały teren,duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym,wjazd i wyjazd z drogi wojewódzkiej przy moście św.Andrzeja,gdzie obecnie mamy duży ruch / centrum miasta/.Takie obiekty buduje się na obrzeżach miast/ patrz na inne miasta/.Miejscem na taki obiekt byłby teren przy ul. Powstańców Sl. - dobre położenie z widokiem na Kopę Biskupią,trasa przelotowa od Czech,Podlesie ,Pokrzywna,Jarnotówek z miejscowości turystycznych.Duża możliwość reklamy tego obiektu.Bezkonfiktowy wjazd z drogi wojewódzkiej możliwy wyjazd do drogi powiatowej z kier. Konradowa.Duża działka ,bliskość do części zdrojowej szpital MSW osiedle,lepszej reklamy dla tego typu obiektu w tej okolicy nie potrzeba.Dużo osób też brało pod uwagę dla krytego basenu teren kąpieliska w Zdroju.Przciwnicy tej lokalizacji uważali że jest to teren niestabilny,ale ten argument zostawiam do osobistej analizy mieszkańcom naszego miasta.A ja chciałbym sie cofnąć do tej katastrofy powodziowej z 1997 r wskutek czego został zniszczony basen,tu w dużym stopniu przyczynił się ludzki czynnik,chodzi mi drożność kanałów kanalizacyjnych w tej części obiektu,który spowodował zator i wylew wody na basen jego zniszczenie.Dlatego nie mogę przejść obojetnie wokół tego tematu.Jest to mój osobisty komentarz i stanowisko.Przyjmę każdy obrazliwy wpis i zdanie na ten temat.Proszę nie winić mojej nostaligi za dawnym Zdrojem,ale realną i ekonomiczną perspektywę rozwoju naszego miasta.
sprostowanie
+3

sprostowanie

Przedmiotem niedoszłej licytacji były działki 1477/3 i 1477/4 objęte księgą wieczystą nr OP1P/00059156/2 czyli tereny po byłym basenie. Natomiast hotel Leśna znajduje się na działce 1477/2 objętej księgą wieczystą nr OP1P/00040552/2 nie jest objęty egzekucją komorniczą. Nie można więc mówić : cytat - "Nie udało się odkupić w drodze licytacji terenu byłego hotelu "Leśna" i zniszczonych basenów kąpielowych. "
Jan Paul siedemnasty
+6

Jan Paul siedemnasty

Cytuję kibic:
Mam takie pytanko Czy ktoś może wie za jaką kwotę została sprzedana Leśna wraz z terenami przez Gminę ?

z tego co wiem, to ona nie została sprzedana tylko jako wkład weszła w zwichrowany układ, który doprowadził do zagłady tego terenu, mówiąc krótko za darmo beż żadnych zabezpieczeń oddaliśmy teren cwaniakom. Wielu było za a po d... dostał tylko burmistrz Sz...
Ekil
+7

Ekil

Cytuję kibic:
Mam takie pytanko Czy ktoś może wie za jaką kwotę została sprzedana Leśna wraz z terenami przez Gminę ?Nie została sprzedana. Po upadku spółki budującej Aquapark komornik wylicytował ten teren temu, kto da więcej. Gminy nie było stać - została przelicytowana przez firmę Bryksy.

Ten teren gmina za poprzedniego burmistrza został wniesiony do spółki budującej Aquapark jako jej wykład w spółkę.
kibic

kibic

Mam takie pytanko Czy ktoś może wie za jaką kwotę została sprzedana Leśna wraz z terenami przez Gminę ?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: